[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

رینگ پیرامونی شهر تکمیل ‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز به همراه مهندس صالحی معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، شهرداران مناطق چهار و نه شهرداری و دیگر مدیران شهرداری از پروژه‌های‌تقاطعات غیر‌همسطح محمد بهمن‌بیگی(مهدیه امیرکبیر)، شهید رودکی و تقاطع دکتر خدادوست ( باهنر کمربندی) بازدید و از نزدیک در جریان میزان پیشرفت و روند اجرای این پروژه‌ها‌ قرار گرفتند. نواب قائدی در حاشیه این بازدید احداث تقاطع‌های‌محمد بهمن‌بیگی(مهدیه امیر کبیر)، شهید رودکی و دکتر خدادوست( باهنر کمربندی) را در راستای طرح تکمیل رینگ پیرامونی شهر شیراز دانست و گفت: مدیریت ترافیک در محورهای اصلی و ورودی‌های شهر و تکمیل رینگ پیرامونی شهر شیراز و همچنین ایمن‌سازی ترافیکی در محور کمربندی، از جمله اهدافی است که برای  شورای شهر و شهرداری حائز اهمیت است. وی در ادامه به تشریح بخشی از مشخصات فنی پروژه تقاطع غیر همسطح محمد‌ بهمن‌بیگی پرداخت و بیان داشت: مساحت عرشه روگذر این تقاطع 6400 متر مربع و طول عرشه آن 924 متر است که بر روی 88عدد شمع به قطر 2/1 متر قرار‌می‌گیرد و انشاالله در دهه فجر امسال روگذر این پروژه در فاز اول به بهره‌برداری‌ می‌رسد.
قائدی طول زیرگذر این پروژه را 400 متر که دارای  141 عدد شمع به قطر یک متر است عنوان کرد و افزود: 1365 متر مربع مساحت عرشه زیرگذر است و در تلاش هستیم این بخش از پروژه نیز با رفع معارضان، تا پایان سال 98 به بهره‌برداری برسد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در ادامه با اشاره به تقاطع غیرهمسطح شهید عبدالله رودکی، این پروژه را مشتمل بر 3 دستگاه پل دانست و افزود: در حال حاضر عملیات اجرای پل‌های‌اصلی(روگذر ایمان-مهدیه) در حال بهره‌برداری و فاز دوم این پروژه یعنی پل دوم (روگذر کمربندی) و پل سوم (روگذرایمان)، بر اساس آخرین نقشه‌های ‌ابلاغی در حال اجرا‌ می‌باشند.‌ قائدی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برای اجرای بخشی از این پروژه نیاز به حجم زیادی از خاکبرداری و کوه‌بُری است، وجود لایه‌های‌سنگی، سختی کار را افزایش داده است ولی با تمهیدات صورت گرفته و رعایت موارد فنی و ایمنی، روند اجرایی این پروژه به خوبی در حال طی شدن است. عضو شورای شهر شیراز پروژه تقاطع شهید رودکی و محمد بهمن‌بیگی(مهدیه‌امیرکبیر) را دو پروژه مکمل یکدیگر در تکمیل بخشی از رینگ پیرامونی شهر شیراز دانست و ادامه داد: پروژه تقاطع شهید رودکی در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و باتوجه به روند اجرای این پروژه، پیش‌بینی ‌می‌شود که تا پایان سال به بهره‌برداری برسد. وی افزایش ضریب ایمنی تردد و افزایش روانی ترافیک در کمربندی و بلوار ایمان جنوبی و همچنین افزایش ظرفیت تردد و دسترسی مناسب به 55 متری مهدیه را از جمله اهداف اجرای پروژه تقاطع شهید رودکی دانست و افزود: پروژه بزرگراه مهدیه نیز در تکمیل و امتداد این پروژه در حال احداث است. نواب قائدی همچنین در بازدید از تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست، با بیان اینکه این پروژه مشتمل بر یک دستگاه پل روگذر 8 دهانه‌ای‌ می‌باشد که دارای دو باند رفت و برگشت است، افزود: افزایش ضریب ایمنی تردد و کاهش زمان سفر در تقاطع، افزایش روانی ترافیک از بلوار باهنر جنوبی به شهرک‌های فرهنگیان، بهاران، فررزانگان و برعکس، کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهرک فرهنگیان و باهنر جنوبی و حذف دور برگردان‌های کمربندی در این محدوده، از جمله اهداف اجرای این پروژه است. نواب قائدی تصریح کرد: تمام تلاشمان بر این است بخش‌هایی از این پروژه‌ها‌ تا پایان سال به بهره‌برداری برسند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی