[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی: فارس نقش محوری در حمل و نقل کشور دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : استان فارس هم به واسطه نقش محوری که در حمل و نقل هم به لحاظ وسعتی که در کشور دارد و هم از لحاظ جمعیتی و حلقه ارتباطی با بنادر جنوب کشور هست جزء استان‌های با اولویت حمل و نقل کشور‌ می‌باشد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس دکتر خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بازدید از محورهای جنوب شرق استان فارس که به دعوت مسئولان استان و نمایندگان مردم در کشور در بازدید از محورهای جنوب شرق استان فارس که به دعوت مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای  اسلامی بود، افزود: تعداد بسیار خوبی طرح راهسازی در استان فارس فعال و در دست اجرا‌ می‌باشد.
وی تصریح کرد: بالغ بر 22 طرح راهسازی ، بزرگراهی و راه اصلی در قالب 56 پروژه در سطح کل استان عملیات اجرایی در دست اجرا‌ می‌باشد.
دکتر خادمی خاطر نشان ساخت: 2200 کیلومتر مسیر بزرگراهی در استان فارس در برنامه داریم که 1000 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و 700 کیلومتر در دست اجرا‌ می‌باشد و مابقی نیز در دست مطالعه است و به محض اینکه مطالعات آنها به پایان برسد به مناقصه گذاشته ‌می‌شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور شیراز - فسا - داراب - گهکم اذعان داشت: محور شیراز - فسا - داراب -گهکم یکی از محورهای ارتباطی به بندرعباس و همچنین دیگر بنادر در جنوب کشور‌ می‌باشد که از سمت شیراز به سمت فسا که به صورت بزرگراهی به اتمام رسیده و زیر عبور ‌می‌باشد از فسا نیز به سمت داراب که حدوداً 100 کیلومتر‌ می‌باشد نزدیک به 50 کیلومتر آن نیز به اتمام رسیده و به بزرگراه تبدیل شده است.
وی خاطر نشان ساخت: 52 کیلومتر باقی مانده بزرگراه فسا - داراب خوشبختانه در دست اجرا‌می‌باشد و نزدیک به 12 کیلومتر آن به مناقصه نرفته که به زودی امیدواریم با تأمین اعتبارات لازم به مناقصه گذاشته شود.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای کشور در خصوص محور فسا به سمت جهرم افزود: محور فسا به سمت جهرم نزدیک به 70کیلومتر‌می‌باشد که در دو قطعه در دست عملیاتی اجرایی ‌می‌باشد که امیدواریم با تزریق منابع مالی و قیر در این دو قطعه عملیات اجرایی را تسریع کنیم و سال آینده تخصیص مالی بهتری را به این پروژه اختصاص دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص دو پروژه بزرگراهی در شهرستان فسا گفت: دو پروژه بزرگراهی در شهرستان فسا داریم که یکی محور شیراز - فسا و داراب که به سمت بنادر جنوب کشور می‌رود و یکی دیگر نیز محور فسا که به سمت استهبان - نی‌ریز و نهایتاً به سمت استان کرمان ‌می‌رود و خوشبختانه هر دو محور چهار خطه شدن آن در برنامه وزارت راه و شهرسازی ‌می‌باشد و عملیات اجرایی آن نیز با روند خوبی پیش می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی