[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

انعقاد تفاهم‌نامه برنامه آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در ارسنجان، روزنامه شیراز نوین

  داوریزدانی، خبرنگار ارسنجان
تفاهم‌نامه برنامه آگاه سازی پیشگیری از معلولیت‌ها ‌و غربالگری ژنتیک فی مابین مدیریت آموزش و پرورش و اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی ارسنجان عباس‌یعقوبی رئیس اداره بهزیستی این شهرستان تصریح کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری و استفاده از ظرفیت‌های‌فی مابین این دو اداره جهت اجرای طرح آگاهسازی پیشگیری از معلولیت‌ها‌ و غربالگری ژنتیک، ارتقای سلامت و پیشگیری از بروز معلولیت در دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم ‌می‌باشد.
وی با اشاره به پوشش 100  درصدی غربالگری شنوایی‌ کودکان زیر یک‌سال، یادآور شد: امیدواریم با آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها و غربالگری اختلالات ژنتیک در مدارس منتخب پایه دهم و یازدهم در آینده‌ای نزدیک شاهد تحول خوبی در ارتقاء دانش و کاهش اختلالات ژنتیکی داشته‌باشیم. همچنین به همت اورژانس اجتماعی شهرستان ارسنجان، کارگاه آموزشی سلامت روان، ویژه دانش‌آموزان دبیرستان بانو مجتهده امین برگزار گردید. رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان در این‌باره گفت: این کارگاه با هدف آشنایی مخاطبین با اصول بهداشت روان و مهارت‌های‌رفتاری و ارتباطی، برگزار گردید.  کارشناس واحد اورژانس اجتماعی و مدرس این کارگاه هم  اظهار داشت: تا زمانی که افراد به شناخت کاملی از نیازهای روحی و روانی و راه‌های برآورده نمودن آن نرسند ممکن است در برخورد با مسایل با مشکلات روبرو گردند. 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارسنجان به همراه کارشناس واحد امور اجتماعی با حضور سرزده خود در مهدکودک تازه‌تأسیس مه تابان، تحت نظارت اداره بهزیستی این شهرستان از وضعیت مکانی و علمی و آموزشی کودکان در این مهد بازدید کرد. وی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه کودک امری بنیادی است، افزود: اختصاص زمان آموزش برای آشنایی کودکان با کتاب و کتابخوانی در آینده آنان بسیار اثربخش خواهد بود. بنابراین گزارش، به مناسبت روزجهانی عصای سفید آقایان محمد باقر کاظمی، فرماندار و یعقوبی رئیس بهزیستی ارسنجان در پیام‌های ‌جداگانه‌ای این روز را به دارندگان عصای سفید تبریک گفتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی