[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

خانواده‌های حافظ‌دوست شیرازی در شب گرامیداشت حافظ تقدیر شدند، روزنامه شیراز نوین

کودکان و خانواده‌های شیرازی که با اُنس با حافظ، رسم خوش‌خوانی و صحیح‌خوانی اشعار این شاعر را به‌جای آورده بودند، در همایش «سروده‌های‌حافظ در سرود کودکان» و به‌ مناسبت گرامیداشت حافظ تقدیر شدند.
به گزارش اداره ارتباطات، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز سرپرست گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: آیین گرامیداشت حافظ شیرازی و نیز تقدیر از خانواده‌هایی که در طرح صحیح‌خوانی حافظ مشارکت کرده بودند، در آیینی با عنوان «سروده‌های حافظ در سرود کودکان» با حضور بیش از ۱۰۰ خانواده برگزار شد. به گفته علی نیری، سازمان فرهنگی شهرداری شیراز این برنامه را با همکاری مؤسسه فرهنگی ادیب‌پروران فارس برگزار کرده است. وی درباره سازوکار اجرای این آیین گفت: سازمان مردم‌نهاد ادیب‌پروران فارس در طرحی غزلیات حافظ را به سروده‌های کودکان وارد کرده است و در کنار آن، خانواده‌های این کودکان در حوزه‌های‌صحیح‌خوانی غزلیات و نیز درک مفاهیم اخلاقی غزلیات آموزش‌ دیده‌اند. سرپرست گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: این برنامه در طول ۶ ماه به‌صورت مستمر در مرکز شیراز‌شناسی برگزار شده است و همایش یادشده به مثابه اختتامیه‌ این طرح و تقدیر از برگزیدگان اجرا شد.  نیری فرهنگ‌سازی و آموزش را مهم‌ترین بخش از این تلاش‌ها دانست و گفت: افزون بر برگزاری سلسله‌نشست‌های ادبی، تقویت زیرساخت‌ها برای جلب گردشگر ادبی به شیراز نیز ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های درنظر گرفته شده است.
در همایش سروده‌های حافظ در سرود کودکان که با حضور ۲۵۰ نفر در تالار آزادی شیراز برگزار شد، علاوه‌بر سرپرست گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، پژوهشگر و حافظ‌شناس شیرازی، منصور پایمرد در خصوص حافظ به سخنرانی پرداخت. همچنین از رئیس سازمان فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری شیراز، دکتر ابراهیم گشتاسبی‌راد به‌پاس همیاری این سازمان در برگزاری برنامه یادشده تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی