[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

دکتر محسن سالاری: در دو بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از فوتبالیست‌های نابینا حمایت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت روز جهانی عصای سفید، از بازیکنان فارسی تیم فوتبال نابینایان ایران تجلیل شد. دکتر محسن سالاری، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه با دیدن بازیکنان فوتبال نابینایان احساس خوبی پیدا می‌کنیم و حتی گاه از ناراحتی و گلایه‌های آنها و حساسیت‌هایشان نیز خوشحال می‌شویم، گفت: اکنون به  مناسبت روز جهانی عصای سفید دور هم جمع شده‌ایم و این روز را به شما تبریک می‌گویم. قهر مانی‌های شما همیشه باعث لذت ما است. جا دارد بگویم با وجود اینکه نابینا هستید بازیکنان خوبی دارید و از نظر کیفی و کمی ‌فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارید. برخی اوقات این‌قدر خوب به هم پاس می‌دهید یا درک خوبی از بازی دارید که بیننده حس می‌کند شما می‌بینید.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه اداره کل ورزش و جوانان فارس حمایت از شما در دو بعد است که شامل نرم افزاری و سخت افزاری است.
زمین چمن فوتبال نابینایان در ورزشگاه پارس آماده شده و در اختیار بازیکنان قرار داده می‌شود و در بخش نرم افزاری نیز حمایت مالی و پزشکی ورزشی در حوزه‌های تغذیه، روان شناسی و... نیز در برنامه‌های ما قرار داده شده است تا شما نتایج خوبی در پارالمپیک بگیرید. 
سالاری تأکید کرد: امیدورام در پارالمپیک توکیو طلا برای فوتبال نابینایان ایران باشد و مدال نقره ریو به بهترین مدال تبدیل شود.
وی در بخشی از صحبت‌هایش خطاب به بازیکنان تیم فوتبال نابینایان خاطرنشان کرد: جا دارد از خانواده‌های شما تشکر کنم که در حمایت از شما تلاش بیشتری می‌کنند و تأثیرات بالایی برای موفقیتتان دارند.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: هاشمی‌نژاد، رئیس هیئت نابینایان استان فارس تلاش زیادی در این هیئت می‌کند که جا دارد از وی نیز تقدیر ویژه‌ای کنم، ایشان کار در این هیئت را عبادت می‌داند.
در بخشی از این نشست ‌هاشمی‌نژاد، رئیس هیئت نابینایان فارس گفت: استان ما  همیشه بالای 50 درصد تیم ملی فوتبال نابینایان را تشکیل داده، همبستگی خاصی در این رشته وجود دارد جمع منسجمی‌ هستند که برای پیشرف رشته خود تصمیم‌ها و تلاش‌های جدی انجام می‌دهند و حتی دوست دارند حرکت ملی در این رشته انجام شود و استان‌های دیگر نیز پیشرفت کنند تا تیم ملی بهتری داشته باشیم.
وی گفت: از 10 نفر اعزامی ‌تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا 6 نفر فارسی بودند و امیرحمزه زارع به عنوان مربی همراه تیم بود.
تیم ایران در کل مسابقات 3 گل فقط خورد، برای این مسابقات تایلند میزبانی گرفته بود و شش ماه در اردو بود اما نیمه نهایی به ایران باخت، در فینال هم چند بازیکن تیم مصدومیت داشتند که چین با یک گل اتفاقی قهرمان شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی