[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

به قدر نام شیراز اقدامات فرهنگی انجام نداده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز تأکید دارد که هنوز به قدر نام و آوازه شیراز اقدامات و زیرساخت‌های فرهنگی فراهم نشده است.
به گزارش ایسنا، سید عبدالرضا دستغیب جمعه ٢٦ مهر در بازدید از کتابخانه دانش‌آموز و در نشستی با حضور رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس، افزود: شهر شیراز عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) و پایتخت فرهنگی کشور را یدک می‌کشد و این عنوان طبیعتاً الزاماتی دارد.
وی با بیان اینکه به‌اندازه نام شهر شیراز، اقدام فرهنگی انجام نشده است، افزود: ما ادعا داریم پایتخت فرهنگی هستیم اما به یکباره شهر یزد پایتخت کتاب ایران می‌شود. دستغیب ادامه داد: یکی از شاخصه‌های اصلی پایتخت فرهنگی، کتاب و کتاب‌خوانی است و همگان باید کمک کنند تا شیراز و استان فارس به‌عنوان مهد تمدن ایران ‌زمین، این شاخصه را در حد بالا کسب کند اما با کمال تأسف باید گفت: مسئولانی که باید وقت می‌گذاشتند، کم‌کاری کردند.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز خاطرنشان کرد: ما هر زمانی که این جایگاه فرهنگی را به دست آوریم، دور نیست؛ یعنی باید این مقام را به دست آورد و از دست نیز نداد.
وی با اشاره به جایگاه ارزشمند کتابخانه دانش‌آموز در شهر شیراز و استان فارس گفت: کتابخانه دانش‌آموز یک پتانسیل قوی برای یک پایتخت فرهنگی است به‌شرط آنکه نیازمندی‌های کتابخانه نیز برطرف شود.
دستغیب افزود: هدف از ایجاد کتابخانه این است که سرانه مطالعه بالا رود تا به دنبال آن فرهنگ مردم بالا رود؛ وقتی فرهنگ مردم نیز بالا رود طبیعتاً آسیب‌های اجتماعی کم و کمتر خواهد شد. مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با قدردانی از مسئولان سازمان دانش‌آموزی برای مدیریت مناسب کتابخانه دانش‌آموز، از آمادگی مجمع برای کمک مادی و معنوی به این کتابخانه خبر داد و گفت: در مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها به نفع کتابخانه دانش‌آموز بهره گرفت.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان سازمان دانش‌آموزی برای راه‌اندازی و حل مشکلات کتابخانه دانش‌آموز فعل خواستن را صرف کردند و در ادامه نیز باید با قدرت این رویه را پیگیری کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی