[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس: راهپیمایی اربعین فرصتی برای افزایش معنویت است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس، مسئولان قضایی استان، قضات و کارکنان دادگستری استان فارس در  پیاده‌روی اربعین حسینی همگام با مردم ولایتمدار و انقلابی وهمراه با عزاداران حسینی از مقابل دادگستری استان فارس به سمت سومین حرم اهل‌بیت‌(ع) در ایران اسلامی حرم شاهچراغ(ع) پیاده‌روی کردند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این همایش معنوی عظیم با اشاره به این که در روایات بسیاری بر زیارت قبر امام حسین(ع)و خواندن زیارت اربعین بسیار تأکید شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی اربعین را فرصتی برای افزایش معنویت دانست و گفت: یکی از فرصت‌هایی که سبب افزایش معنویت‌ می‌شود همین پیاده‌روی و عزاداری روز اربعین است و امروز مجموعه قضایی استان فارس نیز توفیق داشت تا همراه با سایر دلسوختگان حسینی در این راهپیمایی عظیم و مردمی  که تا حرم احمدی و محمدی علیهم‌السلام حضور به هم رسانند.
نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس این حضور مردمی در پیاده‌روی اربعین حسینی را بزرگترین تجمع بشری خواند و گفت: همه عزاداران با شور و اشتیاق و با عشق امام حسین (ع)  و اصحاب با وفای ایشان در این راهپیمایی و تجمع میلیونی حضور دارند، منتهی خبرگزاری‌ها ‌جهانی که در خدمت کشورهای متخاصم هستند در انعکاس خبری بزرگترین تجمع  بشری در روز اربعین درسایر شهرهای ایران اسلامی و بین‌الحرمین عراق کوتاهی ‌می‌کنند اما همه چشمان با بصیرت دنیا شاهدند که امروز در سراسر ایران اسلامی و شهر شیراز تجمع عزاداران حسینی شور بزرگی به پا کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه بیان داشت: این تجمع میلیونی در روز اربعین  حسینی دارای پیام جهانی است و آن را زمینه‌ساز ظهورمنجی عالم بشریت حضرت صاحب‌الزمان (عج) است.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های‌فرهنگی و مذهبی  در دادگستری استان فارس گفت: در دهه محرم و همچنین ماه صفر تمام مناسبت‌های‌مذهبی  و فعالیت‌های‌فرهنگی با کیفیت مطلوبی در دادگستری استان فارس انجام‌ می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: آمارها نشان‌می‌دهد که هر چه معنویت در جامعه بیشتر باشد زمینه ‌جرم کاهش ‌می‌یابد و به حمدالله در برخی ماه‌ها‌ همچون محرم و صفر که مردم به عزاداری‌ می‌پردازند جرم و گناه در جامعه کاهش ‌می‌یابد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به این که در ایام محرم و صفر برخی از جرائم در جامعه تا 80 درصد کاهش داشته‌ایم،  افزود: توجه به معنویت و توصیه‌های‌مقام‌معظم رهبری سبب کاهش جرم در جامعه ‌می‌شود و باید از این فرصت‌های‌ معنوی همچون عزاداری و پیاده‌روی اربعین در جهت تزریق معنویت به جامعه استفاده کنیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی