[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

عدالت مالیاتی نداریم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: تکلیف ما به عنوان پارلمان بخش خصوصی این است که خواسته و مطالبات بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را با جدیت دنبال کنیم زیرا ما در مقابل کشور و آیندگان موظف هستیم.
به گزارش شیراز نوین به نقل ازروابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در نخستین جلسه کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی‌سازی و سلامت اداری این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد:  انتظار بخش خصوصی در سالی که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده توجه به تولید و رفع موانع آن بود که متأسفانه تاکنون شاهد اقدام مؤثر و مثبتی در حمایت از تولید نبودیم.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید نباید تنها در سخنرانی‌ها ‌بیان شود، افزود: تولید در سال‌های متمادی در کشور مورد غفلت و یا با موانع مختلف روبرو بوده به طوری که یکی از موانع مهم بر سر راه تولید کشور عدم ایجاد عدالت مالیاتی است به طوری که در حال حاضر 65درصد مالیات کشور از بخش تولید، 12 درصد از حقوق بگیران دولتی و 4درصد از بخش اصناف کشور تأمین‌ می‌شود که این آمار گویای کم توجهی به تولید پایدار در کشور است.
رازقی اظهارداشت: بر اساس آمارهای بانک مرکزی در سه برنامه توسعه کشور سهم بازرگانی و خدمات متفرقه درکشور از 15 درصد به 48 و نیم درصد، سهم بخش کشاورزی کمتر از یک سوم و سهم بخش صنعت از حدود 38 درصد به 18 و نیم درصد کاهش و سهم صادرات از حدود چهار درصد به نیم درصد رسیده است که این آمار جای تعمق دارد.
وی اضافه کرد: تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است و توجه به تولید؛ ثروت آفرینی و اشتغال پایدار را به دنبال دارد.
رئیس اتاق بازرگانی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت 15 کمیسیون در دور نهم فعالیت اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: یکی از کمیسیون‌های‌مهم این دوره در اتاق بازرگانی فارس کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی‌سازی و سلامت اداری است که نقش مهم و زیربنایی دارد.
رازقی عنوان داشت: این کمیسیون بار سنگینی بر عهده دارد زیرا قوانین دست و پاگیر و ناکارآمد یکی از بزرگترین موانع در اقتصاد کشور ماست که رتبه کسب و کار کشور در سطح بین‌المللی را نیزتحت تأثیر قرار‌می‌دهد. وی تصریح کرد: با وجود پتانسیل‌های‌فراوان رتبه کسب و کار فعلی کشور در جهان در شأن و منزلت کشور ما نیست اما متأسفانه این جایگاه ماحصل سال‌ها وابستگی اقتصاد ما به پول نفت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی