[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

مدیران ملزم به رعایت کامل قانون جامع حمایت از ایثارگران هستند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان ضمن اشاره به ایام ماه صفر و اربعین حسینی، شهدا را ادامه‌دهندگان راه امام حسین(ع) دانست و یادآور شد: هدف قیام امام حسین(ع) اصلاح امت جدش و همچنین احیا دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود.
قاسم‌پور با بیان اینکه  در شرایط فعلی یکی از بزرگترین معروفات ترویج آرمان‌ها‌و ارزش‌های‌شهداست، افزود:  باید تلاش کنیم ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم و  راه شهدا راه عزت و عظمت امت اسلامی و خدمت به مردم است.
وی خدمت به ایثارگران را  از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بر لزوم پیگیری مسائل و رفع مشکلات این عزیزان تأکید کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات و فشارهای مالی با قدرت به انجام امور پرداخته و تأکید ویژه‌ای‌بر رفع مشکلات ایثارگران و خانواده شهدا دارد. 
وی همچنین با اشاره به تأکیدات استاندار فارس از پیگیری‌های‌مشکلات بیمه‌ای ‌و پرداخت مطالبات بیمارستان‌های‌دولتی و خصوصی خبر داد.
سرکشی و بازدید از خانواده معظم شهدا از دیگر مواردی بود که معاون استاندار فارس به آن تأکید کرد و این اقدام را سبب ایجاد آرامش و تقویت روحیه مدیران دانست.
قاسم‌پور با تأکید بر لزوم رعایت کامل قانون جامع حمایت از ایثارگران عنوان کرد: نقص موارد این قانون توسط هر یک از مدیران  باید گزارش و برخورد لازم صورت گیرد.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های‌شورای هماهنگی امور ایثارگران، اظهار کرد: این تلاش‌ها کافی نیست باید رسیدگی بیشتر و بهتری در جهت کاهش  بروکراسی‌ها ‌و پیچیده‌های‌ اداری برای ایثارگران انجام شود.
معاون استاندار فارس  با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات عنوان کرد: شأن و کرامت خانواده شهدا و ایثارگران باید حفظ شود و اجازه ندهیم به هیچ عنوان آنها را درگیر مسائل و منافع حزبی و سیاسی کنند.
وی همچنین پیشنهاد داد کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رفاه آموزش بهداشت درمان و غیره در شورای هماهنگی امور ایثارگران استان تشکیل شود تا کار‌ها‌به صورت اختصاصی  دنبال شود.
قاسم‌پور گفت: بنا بر تأکید استاندار محترم یکی از موارد مهم و تأثیرگذار در ارزیابی عملکرد مدیران رسیدگی به امور ایثارگران و خانواده شهدا خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی