[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

نخستین زن المپیکی ایران: افرادی در مسند کاراند که تخصصی ندارند، روزنامه شیراز نوین

زن ژیمناستیک کار ایرانی که سابقه حضور در المپیک را دارد، با گلایه از شیوه برخورد با پیشکسوتان این رشته گفت: برخورد مدیریت با قدیمی‌های این رشته موجب شکل‌گیری روابط سردی با فدراسیون شده است.
جمیله سروری اظهار داشت: بیش از نیم سده است که با ژیمناستیک زندگی می‌کنم و تمام تاریخ این رشته را از بر هستم؛ تاریخی که فراز و نشیب‌های زیادی داشته است. در چند سال اخیر رفتاری از سوی مدیریت این فدراسیون با من و دیگر پیشکسوتان شده است که جای تعجب دارد. در ۶۰ سال گذشته نظاره‌گر تمام اتفاقات ژیمناستیک بودم و از افتخارات آن بی‌خبر نیستم. موفقیت‌هایی به دست آوردم که موجب شد به المپیک ۱۹۶۴ اعزام شوم و این تاریخ ثبت‌شده است. اما برخی به دنبال انکار من هستند اما تا زمانی که زنده باشم اجازه خدشه‌دار کردن نامم نخواهم داد.
نایب‌رئیس سابق زنان فدراسیون ادامه داد: هم سابقه آموزش در آموزش و پروش دارم و هم مسؤولیت در فدراسیون و این موجب شده از این رشته دور نباشم. با عشق و علاقه این کار انجام دادم. کسی که اکنون متصدی فدراسیون است برخورد مناسبی با پیشکسوتان ندارد. البته ایشان حق دارد که با تیم مدیریتی خود کار کند. ۲ سال است که با فدراسیون کاری ندارم و آنان علاقه‌مند به همکاری نبودند. از نظر دست‌اندرکاران فدراسیون جایگاهی در این رشته ندارم و این تنها شامل من نیست، بلکه بسیاری از استخوان دار‌های این رشته نیز به سرنوشت من دچار هستند.
نخستین زن المپیکی ایران در ادامه افزود: برای برخی از رفتارها متأثر و متأسف شدم. بار کج کنونی به منزل نخواهید رسید؛ زیرا دوران مدیریت کوتاه است و نباید با بی‌احترامی ‌به دنبال احترام بود. نباید به دنبال برجسته کردن برخی از مسائل براتی مطرح کردن خود باشیم. اگر کسی به دنبال تاریخ‌سازی و مطرح کردن خود به‌عنوان اولین است باید گفت که من بیش از هر کس دیگر اولین‌ها را می‌شناسم.
وی در پایان تصریح کرد: ژیمناستیک ایران به‌خصوص در بخش بانوان نابود شده است و برای این حرفم سند دارم. دلیل این نابودی این است که افرادی در مسند کار قرار گرفتند که تخصصی در آن ندارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی