[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ثبت‌نام اموال مسئولان در شبکه ملی آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

سامانه ثبت دارایی مسئولان روی شبکه ملی قرار گرفت و مسئولان که دارای حساب کاربری «ثنا» هستند می‌توانند اموال و دارایی‌های خود را ثبت کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سامانه ثبت دارایی مسئولان روی شبکه ملی قرار گرفت.
سامانه ثبت اموال و دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران کشور ۳۱ شهریور رونمایی شد و مسئولان به مدت یک ماه فرصت پیدا کردند اموال خود را ثبت کنند.
بر اساس اصل ۱۴۲ قانون، دارایی رهبر، رئیس‌جمهور، وزیران و معاونان قبل و بعد از خدمت توسط رئیس‌قوه قضائیه و یک ماه بعد از اتمام مأموریت اموال باید اعلام شود.
همچنین بر اساس این قانون، مسئولان باید تعهد بدهند که لیست اموال خود را اعلام کنند و این شرط تصدی‌هاست و به غیر از اصل ۱۴۴ و فهرست مربوطه، ۲۴ عنوان و مسئولیت شامل این قانون می‌شود که باید این متصدیان، اموال خود و خانواده‌شان را ثبت کنند.
در این فهرست، نمایندگان مجلس، اعضای مجمع تشخیص نظام و شورای نگهبان، تا رده مدیر کلی در سازمان‌ها قرار دارد و در واقع حدود۲۵۰ هزار نفر شامل این قانون می‌شوند که باید اموال خود را لیست و اعلام کنند.
صورت دارایی‌ها، ۷ مورد شامل کلیه اموال غیرمنقول که شامل ملک و املاک است، حقوق دارای ارزش مالی، سرمایه‌گذاری‌ها و حق انتقال آنها، اوراق بهادر، موجودی حساب‌ها در بانک‌ها و صندوق‌ها، مطالبات، دیون و هرگونه منبع درآمدی مستمر از دیگر این موارد است.
اگر مسئولان لیست اموال خود را اعلام نکنند یا اطلاعات ناقص باشد و کتمان کنند مشمول مجازات تعزیری درجه ۶ می‌شوند که محرومیت از حقوق اجتماعی است.
بنابراین به مدت یک ماه یعنی تا یکم آبان‌ماه ۹۸ مسئولان مهلت اعلام اموال خود را دارند و مسئولانی که بعد از اجرای قانون یعنی بعد از ۲۹ آذر ۹۴ عهده دار مسئولیت شده‌اند و دوره مسئولیت‌شان تمام شده است نیز باید اموال را اعلام کنند.
از سوی دیگر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضائیه اعلام کرد آمادگی دارد نسبت به راه‌اندازی دفتر موقت ثبت دارایی مسئولان در نهادها و دستگاه‌های کشوری و لشکری اقدام کند. در همین راستا با شورای عالی امنیت ملی، شورای نگهبان قانون اساسی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مکاتبه شده است. از دیروز نیز سامانه ثبت دارایی مسئولان روی شبکه ملی قرار گرفت و مسئولان سراسر کشور که دارای حساب کاربری«ثنا» (ثبت‌نام الکترونیک قضایی) هستند می‌توانند با مراجعه به نشانی https://amval.adliran.ir دارایی و اموال خود را اظهار کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی