[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فارس در برابر زلزله آمادگی ندارد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: فارس و کرمانشاه با توجه به عدم آمادگی در برابر زلزله در وضعیت مشابهی دارند و همان تهدیداتی که در کرمانشاه وجود دارد، در حال تهدید فارس است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا رضایی‌کوچی یکشنبه در شورای فنی استان بیان کرد: فارس وضعیت مشابهی با کرمانشاه دارد. 
وی اضافه کرد: نسبت به ساخت و سازهایی که در فارس در حال انجام است موارد ایمنی مختلفی در نظر گرفته شده است و کمتر از ٣٠٠ هزار متر مربع ساخت و ساز در استان روی گسل قرار گرفته است. 
رضایی با اشاره به اینکه ارزیابی ساختمان‌ها ‌به صورت دوره‌ای انجام ‌می‌شود، تأکید کرد: ساختمان‌هایی که به صورت جدید ساخته ‌می‌شود تمامی موارد ایمنی در آن لحاظ شده البته بیمارستان‌هایی که در شیراز نیازمند مرمت و افزایش ایمنی هستند نیز اقدامات لازم برای افزایش ایمنی آن در حال اقدام است. 
معاون استاندار فارس اظهار کرد: روابط‌بین پیمانکاران ودستگاه‌های‌اجرایی مطلوب نیست و به علت افزایش بدهی‌ها‌ به پیمانکاران دستگاه‌های‌اجرایی نتوانسته‌اند اقدامات مناسبی انجام دهند. او افزود: برنامه‌ریزی در کشور و استان فارس اینگونه است که فعالیت پیمانکاران متوقف نشود و مشکلات این افراد برطرف شود.
رضایی در خصوص بیشترین بدهی‌ها‌ گفت: آب، راه و ساختمان سه حوزه‌ای ‌است که بیشترین بدهی به پیمانکاران را دارند و در این سه حوزه باید مدیرانی منصوب شوند که با ایجاد فضای تعامل‌محور نسبت به برطرف کردن مشکلات پیمانکاران اقدام شود. 
معاون استاندار فارس عنوان کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های‌استان در آمادگی زلزله حدود یک ماه قبل قراردادی با شهرداری شیراز امضا شد که این قرار داد شامل شناسایی گسل‌های‌فعال یا نیمه فعال در سطح شیراز بود. 
رضایی با تأکید بر این که الزامی به گرفتن مجری در پروژه‌های‌ساختمانی نیست، اضافه کرد:٣٠الی۴٠‌هزار مهندس در استان فارس وجود دارد  و انبوه‌سازان با حضور مهندسین ناظر موافقت خود را در جلسات اعلام کرده‌اند.
او افزود: طی شش ماه گذشته در کل استان فارس یک میلیون و ٣٠٠ هزار متر مربع  مجوز داده شده و ٨٠ درصد این مجوزهای ساختمانی توسط شهرداری شیراز بوده است که این میزان بالغ بر ٨هزار واحد را شامل ‌می‌شود. 
وی متذکر شد: شورای شهر و شهرداری در راستای برطرف کردن حضور افراد فاقدصلاحیت به عنوان مجری ناظر هنوز به اجماع نرسیده و این موضوع به دفتر امور عمرانی استانداری فارس رسیده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی