[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: بازیکنانی می‌خواهم با ذهن قوی و بدن آماده، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فوتسال ایران اردوی پایانی خود را برای حضور در مرحله مقدماتی جام ملت‌های فوتسال آسیا آغاز کرد. ملی‌پوشان بعد از انجام دو نوبت تمرین، عازم ارومیه می‌شوند تا از روز اول آبان کار خود را در این مسابقات آغاز کنند.
ایران باتوجه به میزبانی ترکمنستان در مرحله نهایی و هم گروهی با این تیم در مرحله مقدماتی، صعودش را از قبل مسجل کرده است؛ ولی سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی می‌گوید دیدار با قرقیزستان و ترکمنستان برایش به اندازه بازی با برزیل اهمیت دارد، چرا که فرصت زیادی تا شروع جام ملت‌ها باقی نمانده است.
ناظم الشریعه در ابتدای گفتگویش گفت: از ۱۴ بازیکن دعوت شده به تیم ملی، هشت نفر برای اولین بار در تیم ملی به صورت رسمی ‌بازی خواهند کرد. این بازیکنان جوان هستند و در واقع نگاهمان به آینده است. مسعود محمدی، بهزاد عظیمی، رحمان سارانی، سعید مومنی، طاها نعمتیان، سالار آقاپور و علیرضا عسگری این بازیکنان جوان هستند. همچنین نفراتی مثل سعید احمد عباسی و محمد شجری هم بازیکن مُسن نیستند و سال ۲۰۱۷ خودم آنها را اولین بار دعوت کرده بودم.
سرمربی تیم ملی فوتسال ادامه داد: با شرایطی که لیگ ما دارد قبول کنید که یک مقدار وضعیت نگران کننده است. جام ملت‌ها در هر سطحی که باشد، جام ملت‌ها است. به بازی‌های مرحله مقدماتی مثل بازی‌های سنگین و جدی نگاه می‌کنیم. همین حالا تیم ملی عراق یک ناکامی ‌بزرگ را در مرحله مقدماتی تجربه کرده و صعودش به جام ملت‌ها قطعی نیست. نتایج عراق باید برایمان درس عبرت باشد. کویت در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی داشته و سرمایه گذاری و پول به آنها کمک کرده است.
ناظم الشریعه یادآور شد: علاوه بر این نتیجه تیم ملی مقابل روسیه هم باید تلنگر باشد. چه مربیان و چه بازیکنان باید تمرکز کاملی داشته باشند. نباید بازی با قرقیزستان با دیدار مقابل برزیل برایمان فرقی داشته باشد. سال گذشته به خاطر برنامه‌های تیم ملی، اردوها یک مقدار کمتر جدی بود؛ اما الان زمان کمی ‌تا جام ملت‌ها داریم. از امروز برنامه ۴ ماهه برای جام ملت‌های آسیا شروع می‌شود و ۴ ماه کار پرفشار داریم.
وی در پاسخ به این سوال که ملاکش برای دعوت از بازیکنان تیم ملی برای جام ملت‌ها چیست، گفت: ما تمام بازیکنان و لیگ را زیر نظر داریم. بازیکنان باید هم از نظر فنی و هم از نظر اخلاقی کیفیت داشته باشند. بازیکنانی می‌خواهم با ذهن قوی و بدن آماده. در دوره گذشته جام ملت‌ها بیشتر کار ذهنی انجام دادیم و بازیکنان باهوش، برنامه‌هایمان را بهتر می‌گرفتند. هرکسی که به تیم ملی دعوت می‌شود باید با تمرکز بالا در تمرین و مسابقات بازی کند.
سرمربی تیم ملی فوتسال در پایان درباره درخواستش برای جذب یک آنالیزور و کار با سیستم آنالیز جدید گفت: ما این درخواست را داده ایم و پیگیر هستیم که به نتیجه برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی