[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

چرا اصلا‌ح‌طلبان بر معرفی یک یا چند نامزد در کنار روحانی تأکید دارند؟!، روزنامه شیراز نوین

تابناک: سخنان کواکبیان و برخی چهره‌های اصلاح طلب نشان می‌دهد هرچند آنها پرشانس‌ترین گزینه خود در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی را «حسن روحانی» می‌دانند، طبیعتاً خوف و رجایی هم درباره اتفاقات پیش بینی نشده دارند و به همین دلیل، بر معرفی گزینه یا گزینه‌های دیگر در کنار رئیس دولت یازدهم در انتخابات آتی تأکید دارند. گویا هنوز بحث اصلاح طلبان در خصوص چگونگی حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی، به سرانجام و قطعیت نرسیده است؛ زیرا اسامی مختلفی از بین دولتی‌ها و اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم مطرح می‌شود که قرار است به عنوان گزینه پوششی یا آلترناتیو روحانی معرفی شوند، ولی هنوز اسم یا اسامی قطعی مشخص نشده اند. هرچند قرار بود ساز و کار و نحوه حضور جریان اصلاح طلب و اعتدالیون در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی، قبل از آغاز سال 96 مشخص شود، هنوز به دلایلی نظیر قطعی نشدن کاندیدا یا کاندیداهای جناح مقابل و مشخص نشدن رقیبان یا رقیب احتمالی روحانی در انتخابات آینده، گویا تصمیم گیری اصلاح طلبان، اعتدالیون و دولتی‌ها هم به تعویق افتاده یا دست کم تاکنون اعلام عمومی نشده است. در طرف مقابل برخی چهره‌های اصلاح طلب، اصولگرا و حتی مستقل از چندی قبل تصمیم نهایی خود را برای انتخابات پیش روی گرفته اند و قصد کاندیداتوری دارند؛ آن هم بدون در نظر گرفتن تصمیم و رویکرد انتخاباتی جناح سیاسی متبوعشان. دبیرکل حزب مردم‎سالاری در همین زمینه گفت: بدون شک اصلاح‎طلبان باید با چند نامزد به منظور موفقیت در انتخابات حضور پیدا کنند. «مصطفی کواکبیان» که عنوان نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را یدک می‌کشد، از مدت‌ها پیش طبق یک تصمیم حزبی قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارد؛ هرچند هنوز اصلاح طلبان تصمیم نهایی در خصوص چگونگی حضور در انتخابات پیش روی و حتی معرفی کاندیدا یا کاندیداهای احتمالی در کنار روحانی نگرفته اند.
وی درباره امکان رد صلاحیت روحانی در انتخابات سال 96 از سوی شورای نگهبان که در برهه‌ای سال گذشته مطرح شد و نگرانی‌هایی بین حامیان رئیس دولت یازدهم از جمله اصلاح طلبان ایجاد کرد و شاید همین موضوع باعث مطرح شدن موضوع کاندیدای پوششی شد، اظهارکرد: این موضوع بدون شک کذب محض است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب، طرح مسئله رد صلاحیت رئیس دولت یازدهم برای انتخابات پیش روی را موضوعی خواند که تنها از سوی جریانات و گروه‌هایی مطرح می‎شود که با حضور روحانی در انتخابات آینده مخالف هستند. وی افزود: روحانی با توجه به سابقه و رویکرد کاری که در سال‌های گذشته در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است، مصداق کامل رجل سیاسی است و بدون شک اگر در انتخابات پیش روی کاندیدا شود، قاعدتا تأیید صلاحیت خواهد شد. کواکبیان درباره نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ازدیبهشت جاری نیز گفت: ما بر این باوریم که اصلاح‌طلبان به طور حتم باید در کنار روحانی بنا بر شرایط احتیاط گزینه دیگری را هم معرفی کنند؛ از این روی، بنده در صورت صلاح‌دید حزب مردم‎سالاری در انتخابات حضور پیدا خواهم کرد. دبیرکل حزب مردم‌سالاری تصریح کرد: بدون شک با توجه به فضای سیاسی کشور و فعالیت جریانات رقیب، حضور اصلاح‎طلبان قطعا باید با چند گزینه در انتخابات حضور پیدا کنند تا بتوانند موفقیت‎های سال‌های گذشته را تکرار کنند.
وی تأکید کرد: البته این نکته نیز بااهمیت است که اصلاح‎طلبان در جهت حمایت از روحانی در انتخابات پیش ‎روی، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی