[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

رئیس قوه‌قضائیه: زمان اجرای قانون ارتقای سلامت اداری تمدید شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس قوه قضائیه گفت: قانون ارتقای سلامت نظام اداری قانون خوبی است و از مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم زمان اجرای آن تمدید شود.
به گزارش ایسنا به نقل از صدا و سیما؛ حجتالاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: قانون رسیدگی به تخلفات اداری قانون خوب و کارآمدی در زمینه پیشگیری است و ابزاری در دست خود مدیران اداری برای برخورد با تخلفات است و در اختیار دستگاه قضایی نیست.
وی افزود: خود مدیران در سازمان و ادارات و هئیت‌های رسیدگی به تخلفات اداری نباید فقط نسبت به کارمندان و کارکنان در سطوح پایین کارآمدی داشته‌باشد بلکه باید در همه سطوح کارآمد باشند. رئیس قوه‌قضائیه گفت: در همه سطوح در نظام اداری، قانون رسیدگی به تخلفات اداری و فعال کردن هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری می‌تواند بسیار کار آمد و در ایجاد سلامت اداری موفق باشد.
رئیسی افزود: فلسفه فعال شدن حراست این بوده است که چشمان بیدار مدیران اداری در سراسر کشور باشند و حراست‌ها باید با بینایی، شنوایی، حساسیت و پیگیری، مسائل را در ادارات پیگیری کنند و نگذارند فساد در ادارات شکل بگیرد و این اقدام می‌تواند در پیشگیری از فساد مؤثر باشد.
رئیس قوه‌قضائیه گفت: فعال شدن نظارت‌های درون سازمانی می‌تواند بهترین راهکار باشد برای باز شدن چشم و گوش مدیران به منظور خوب دیدن مسائل، نواقص و کاستی‌ها و رفع آن‌ها تا مسائل به معضل تبدیل نشود.
رئیسی افزود: این اقدامات حتماً می‌تواند نقش مؤثری در پیشگیری از وقوع جرم داشته‌باشد.
وی گفت: قصد داریم همه این بخش‌ها را پیگیری کنیم هم در سازمان بازرسی به عنوان دستگاه نظارتی زیر نظر قوه‌قضائیه و هم دادگاه‌های ما کار رسیدگی به پرونده‌های را با قوت دنبال می‌کنند. به امید آنکه نظام اداری ما در تراز انقلاب اسلامی و دور از هر گونه فساد باشد.
رئیس قوه‌قضائیه گفت: باید شفافیت را در نظام اداری کشور نهادینه کنیم.  رئیسی در ادامه نشست شورای عالی قوه‌قضائیه افزود: سامانه‌هایی که امروز در گمرکات نظام صادرات و واردات، نظام پولی و بانکی در کشور، نظام مالیاتی وبخش‌های مختلف کشور آغاز به‌کار کرده است باید به هم متصل شود و بتواند یک کارآفرین؛ سرمایه‌گذار، واردکننده، صادرکننده و دریافت‌کننده تسهیلات از بانک را نظارت‌پذیر کند.
وی گفت: امروز با این سامانه‌های دیجیتال که فعال هستند، دسترسی به شفافیت نظام اقتصادی، امری نشدنی نیست.
رئیسی افزود: برای افزایش نظارت‌پذیری باید یک شبکه و سامانه هوشمند داشته‌باشیم تا به هنگام همه تحرکات اقتصادی را رصد و از فساد جلوگیری کند.
رئیس قوه‌قضائیه اضافه کرد: شفافیت در نظام اقتصادی، یک امر بسیار ضروری است و کارهایی که برای تشکیل این سامانه‌ها صورت گرفته است باید به طور جدی به سامان برسد.
رئیس قوه‌قضائیه گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آنچه در راهبرد امام راحل و رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار داشته، تعامل سازنده با ملت‌ها و دولت هاست.
سید ابراهیم رئیسی در ادامه نشست شورای عالی قوه‌قضائیه افزود: راهبرد تعامل، همکاری و همراهی سازنده با همه کشورها و ملت‌ها و دولت‌ها و عموم کشورها همواره از راهبردهای جمهوری اسلامی بوده و هست.
رئیس قوه‌قضائیه افزود: اما در مقابل آن دسته از کشورهایی که به صورت نادر مانند کشور متخاصم آمریکا همواره بنای دشمنی در برابر جمهوری اسلامی ایران دارند، راهبرد جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال مقاومت و ایستادگی فعال بوده است. وی گفت: این راهبرد همواره وجود دارد و ملت و مسئولان هم به این راهبرد پایبند هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی