[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

اکثردانشجویان فارغ التحصیل جذب بازار کار‌می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دانشکده فنی وحرفه‌ای دختران شیراز با بیان اینکه بیشتر دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشکده جذب بازار کار می‌شوند، گفت: طراحی دوخت یکی از رشته‌هایی که در این دانشکده همواره با استقبال دانشجویان روبرو شده است.
آرتمیس هوشیار، در حاشیه برگزاری نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی اظهار داشت: در حال حاضر 420 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته طراحی دوخت در دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز مشغول تحصیل هستند.
وی بیان کرد: دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شیراز تنها دانشکده دولتی شهر شیراز است که در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارای رشته طراحی دوخت است و دانشجویان نیز در آن با کمترین هزینه آموزش لازم را فرا می‌گیرند.
هوشیار با بیان اینکه تحصیل در دانشکده فنی و حرفه‌ای تنها به گرفتن مدرک ختم نمی‌شود، افزود: اشتغال‌زایی و کارآفرینی یکی از دستاوردهای مهمی است که دانشجویان پس از تحصیل در دانشکده‌های فنی کسب می‌کند و مهم‌ترین علت موفقیت در این موضوع نیز آشنایی فنی با رشته مربوطه در پی گذراندن دروس کارگاهی و عملی است.
وی بیان کرد: دانشجویان دختر دانشکده فنی در رشته‌های مختلف به ویژه طراحی دوخت پس از فارغ‌التحصیلی یا در بخش خصوصی و دولتی مشغول به کار می‌شوند و یا اینکه خودشان به تنهایی نسبت به راه‌اندازی یک شغل به صورت کارگاهی و یا خانگی اقدام می‌کنند. سرپرست دانشکده فنی وحرفه‌ای دختران شیراز گفت: در این دانشکده آخرین آموزش‌ها بر اساس استاندارد روز به دانشجویان داده می‌شود و افراد علاقه‌مند به طراحی دوخت نیز ‌می‌توانند در دوره‌های آموزش آزاد شرکت کنند. هوشیار در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مسابقه طراحی لباس عاشورایی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اشاره کرد و افزود: در این مسابقه 120 نفر از شرکت‌کنندگان با الگوگیری از رنگ و نمادهای عاشورایی به خلق آثار و طراحی لباس پرداختند که پس از داوری از آثار برتر تجلیل می‌شود. نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی با حضور بهروز مرامی معاون هنری سینمایی و همچنین مناچارلنگی کارشناس مد و لباس اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان فارس، طراحان و تعدادی از اساتید حوزه مد و لباس در دانشکده فنی وحرفه‌ای‌ دختران شیراز برپا شد. این مسابقه برای ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها‌ با نگاه دینی و طرح لباس مذهبی، عزاداری عاشورایی در گروه‌های‌سنی مختلف، ارج نهادن به زحمات پیشکسوتان، چهره‌های ماندگار و فعالان این عرصه، بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم، شیوه‌های انتقال فرهنگ عاشورا، به کارگیری علایم و نشانه‌های‌اقوام ایرانی در لباس‌های مذهبی و عاشورایی و جلوگیری از ترویج لباس نامناسب در مراسم عزاداری و هیئت‌های مذهبی برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی