[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آغازخرید توافقی سیب درختی در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان فارس اعلام کرد که خرید توافقی سیب درختی درجه سه و صنعتی از باغداران فارس توسط تعاون روستایی آغاز شده است. به گزارش ایسنا، صمد رنجبری دوشنبه ۲۹ مهر در جمع خبرنگاران، هدف از خرید سیب درختی درجه سه با قیمت توافقی را حمایت از باغداران استان اعلام و خاطرنشان کرد: طرح خرید توافقی سیب درختی درجه سه و صنعتی از دیروز توسط شبکه تعاون روستایی در فارس شروع شده است. وی ادامه داد: تعاون روستایی در شهرستان‌های شیراز، سپیدان و اقلید به عنوان مناطقی که عمده‌ترین تولیدکنندگان سیب درختی در آنها فعالیت دارند، کار خرید این نوع از محصول سیب درختی را شروع کرده است. رنجبری با بیان اینکه خرید حمایتی و تخصیص یارانه صادارتی به سیب درختی نیز در حال پیگیری است، حجم تولید پیش‌بینی شده برای سیب درختی در فارس را ۳۹۰ هزارتن اعلام و اضافه کرد: بالغ بر ۱۹۵ هزار تن از این محصول آماده ارائه به سایر استان‌ها و صدو به دیگر کشورها است. مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس همچنین از خرید حمایتی بیش از ۱۱۰ هزارتن گوجه فرنگی و استحصال ۱۶ هزارتن رب گوجه در این استان خبر داد.
رنجبری با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم از محصول گوجه‌فرنگی به شکل تضمینی ۱۱۵۰ تومان تعیین شده است، گفت: ۷ کارخانه فرآوری در شهرستان مرودشت، ۲کارخانه در شهرستان‌های شیراز و خرم‌بید و یک کارخانه هم در استان اصفهان به عنوان عوامل خرید حمایتی این محصول همکاری می‌کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه کار خرید این محصول به دستور وزیر جهادکشاورزی و با همکاری مؤثر سازمان تعاون روستایی از ۲۳ مرداد آغاز شده و تا پایان مهر ادامه دارد، گفت: هدف از اجرای این طرح پایداری تولید، حفظ قیمت محصول در بازار و جلوگیری از ضرر و زیان تولید‌کنندگان است. رنجبری خاطرنشان کرد که خرید حمایتی گوجه فرنگی به دلیل کاهش قیمت این محصول، با هدف جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و از بین رفتن انگیزه تولید این محصول، انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی