[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پرونده متخلف کشتار وحوش در فارس روانه دادگاه شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره حفاظ محیط‌زیست شهرستان سپیدان در استان فارس اعلام کرد که پس از محرز شدن تخلفی در زمینه کشتار وحوش با استفاده از سم، پرونده‌ای تنظیم و برای تعیین تکلیف به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط‌زیست فارس، بازیار توضیح داد: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر کشتار وحوش در اراضی روستای شهیدآباد شهرستان بیضا، مأموران اجرایی این اداره به محل اعزام شدند.
وی گفت: مأموران اعزامی متوجه شدند که یکی از کشاورزان محلی با طعمه‌گذاری در یک محدوده، زمینه کشتار تعدادی از وحوش را فراهم کرده است.
بازیار خاطرنشان کرد که مأموران در اطراف محل طعمه‌گذاری شده، لاشه‌های یک قلاده گراز وحشی، 3قلاده روباه و 3 قلاده شغال را رؤیت کرده‌اند.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان سپیدان یادآور شد که با توجه به اثر تدریجی سم بر وحوش و پرندگان، احتمال افزایش تعداد حیوانات کشته شده براثر مصرف طعمه مسموم شده وجود دارد.
بازیار با بیان اینکه در این خصوص صورتجلسه‌ای تنظیم و برای رسیدگی به مراجع قضایی شهرستان تسلیم شده است، اضافه کرد که مبلغ جریمه بابت ضرر و زیان وارده به حیات وحش، چهل و دو میلیون و پانصد هزار ریال است که در صورت تأیید مقامات قضایی، باید توسط متخلفان پرداخت شود.
دستگیری متخلفان محیط‌زیستی پس از تعقیب و گریز
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پاسارگاد در استان فارس نیز از دستگیری شکارچیان پرندگان وحشی و کشف یک قبضه اسلحه پنج تیر پران از این متخلفان خبر داد.
علی‌اکبر کشاورز گفت: مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان پاسارگاد حین گشت‌زنی در منطقه تنگ قارچی با افراد متخلفی مواجه شدند که با یک قبضه اسلحه پنج تیر پران اقدام به شکار پرندگان وحشی می‌کردند.
کشاورز افزود: متخلفان پس از مواجهه با مأموران با استفاده از یک دستگاه خودروی لندکروز اقدام به فرار کردند که پس از تعقیب و گریز و تیراندازی به لاستیک خودروی مذکور و پس از طی مسافتی حدود 20 کیلومتری، در حوزه استحفاظی شهرستان اقلید و در نزدیکی روستای تخت‌چمن متوقف شدند.
رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پاسارگاد گفت: پس از تماس با پاسگاه انتظامی و اداره محیط‌زیست شهرستان اقلید و همچنین هماهنگی با دادستان این شهرستان خودروی متخلفان به منظور سیر مراحل قضایی به پارکینگ انتقال داده شد.
کشاورز افزود: متأسفانه این متخلفان سال 96 نیز به دلیل شکار 15 قطعه کبک دستگیر شده بودند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی