[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

گاز گرفتگی دو کارگر در چاه فاضلاب، روزنامه شیراز نوین

انتشار گازهای سمی درحوضچه فاضلاب یکی از شرکت‌های‌تولیدی در شهرک صنعتی دو کارگر را مصدوم کرد. به گزارش پایگاه خبری سازمان آتش‌نشانی، در پی تماس شاهدین این حادثه با سامانه 125، ستاد فرماندهی این سازمان بی‌درنگ در ساعت 13:10 ظهر یکشنبه آتش‌نشانان ایستگاه 17 و 18 را به شهرک صنعتی اعزام کرد.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در این باره گفت: پس از اعلام این حادثه به سامانه 125، نیروهای آتش‌نشانی شهرک صنعتی و تیم‌های نجات ایستگاه 18 به همراه تجهیزات تخصصی و خودروهای مجهز به دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.
وی در ادامه اظهار داشت: این افراد بدون تخصص و تجهیزات کافی، یکی پس از دیگری وارد چاه شده و پس از اولین تنفس، به انتهای چاه سقوط کردند که با تلاش نفس‌گیر نیروهای امدادی سازمان آتش‌نشانی هر دو مصدوم با استفاده از تجهیزات مخصوص به سطح زمین منتقل و جهت ادامه درمان به عوامل اورژانس حاضر در محل تحول داده شدند.
عدلو در پایان به شهروندان توصیه کرد به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به داخل چاه و یا موارد از  این قبیل خصوصاً چاه‌های ‌فاضلاب به دلیل وجود گازهای سمی وارد نشوند و انجام چنین مواردی را به افراد متخصص سپرده و در صورت بروز هر گونه حادثه  قبل از هر اقدامی ابتدا و در اسرع وقت با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی