[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

کامیاب: برخی از مسئولان مسائل مربوط به ورزش را جدی نمی‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

با حضور معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری، نشست بررسی راهکارهای توسعه فوتبال حرفه‌ای فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان، سید احمد احمدی‌زاده در این نشست با تأکید بر لزوم استفاده از تمامی ‌ظرفیت‌های موجود در شهر و استان برای فراهم‌سازی مسیر صعود نمایندگان فارس به لیگ برتر گفت: شهرداری باید از فضا و امکانات تبلیغاتی خود برای تهییج مردم و علاقه‌مندسازی آنها به حمایت از تیم‌های بومی ‌استفاده کند.
معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری با بیان اینکه ورزش، خصوصاً رشته پرطرف‌داری همچون فوتبال زمان و انرژی فراوانی از افراد هر جامعه را به خود اختصاص داده و جایگاه مهمی ‌در فرهنگ جوامع پیدا کرده است، افزود: برنامه‌ریزی‌های شهری باید به گونه‌ای باشد که با استفاده از ظرفیت‌های مدیریت شهری علاقه‌مندان به فوتبال در هر گوشه‌ای ‌از شهر، اخبار نمایندگان فارس را می‌بینند، بشنوند و دنبال کنند.
احمدی‌زاده افزود: امروزه فوتبال رایج‌ترین رشته ورزشی در اکثر کشورهای دنیاست. به همین دلیل حتی کسانی که ‌نسبت به فوتبال بی‌تفاوت و بی‌علاقه‌اند اهمیت اجتماعی آن را انکار‌ نمی‌کنند.
وی استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی‌ را یکی دیگر از راهکار‌های توسعه ورزشی حرفه‌ای عنوان کرد و افزود: می‌توان از طریق نمایندگان مجلس به دنبال کسب مجوز تیم داری یا حمایت مالی شهرداری شیراز از تیم‌های حرفه‌ای بود.
معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری حمایت از ورزش خصوصاً تلاش برای صعود نمایندگان فارس به لیگ برتر را یکی از موارد مورد تأکید استاندار عنوان کرد و افزود: علاقه‌مندی به پیگیری و تماشای مسابقه‌های فوتبال به اندازه‌ای‌ست که گمان نمی‌رود هیچ واقعه علمی‌، سیاسی، اقتصادی‌، اجتماعی و فرهنگی باشد که جامعه‌ای با این وسعت‌، بخواهد با این شتاب‌، جریان وقوع آن را دنبال کند.
احمدی‌زاده استفاده از ظرفیت خیرین حوزه ورزش را نیز به عنوان یکی دیگر از راهکار‌های کمک به ورزش حرفه‌ای استان عنوان کرد و با اشاره به عملکرد خوب مجمع خیرین ورزشی استان در حوزه ساخت و ساز گفت: خیرین نیز می‌توانند در کنار ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی فارس کمک تأثیرگذاری به فوتبال حرفه‌ای استان داشته باشند.
برخی از مسئولان مسائل مربوط به ورزش را جدی نمی‌گیرند
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز در این نشست با انتقاد از جدی نگرفتن لزوم حمایت از ورزش حرفه‌ای توسط برخی از مسئولان شهری گفت: بیش از یک سال است که جلسات متعددی با شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی ‌شهر برگزار کرده‌ایم؛ اما هنوز مجوز تیم‌داری یا حمایت مالی شهرداری از تیم‌های فوتبال از وزارت کشور اخذ نشده است.
حیدرعلی کامیاب با بیان اینکه این عدم توجه از عدم حضور این دوستان در جلسات مرتبط با ورزش نمایان است، گفت: ورزش پدیده‌ای اجتماعی و فرهنگی است که پیوندی اندام‌وار با مجموعه نهادها و ساختارهای اجتماعی دارد؛ به این معنا که دستاوردهای ورزش و فعالیت‌های مربوط به آن به طور کلی یک شاخص فرهنگ عمومی ‌محسوب می‌شوند.
وی افزود: چنین تأثیرگذاری بر مقوله فرهنگ می‌تواند بر تحقق ایده‌هایی همچمون مدیریت شهری بر مبنای ایده مردم‌محوری تأثیری بسزا داشته باشد.
کامیاب با تأکید بر این موضوع که فراهم‌سازی شرایط صعود و بقای نمایندگان فارس در لیگ برتر برای اداره کل ورزش و جوانان فارس به تنهایی ممکن نیست، خواستار توجه جدی دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها به بحث حمایت از ورزش حرفه‌ای خصوصاً فوتبال شد.
برای کسب مجوز تیم‌داری تلاش می‌کنیم
اما نایب‌رئیس شورای اسلامی‌ شهر شیراز نیز در این نشست با تأکید بر لزوم افزایش هم‌افزایی میان دستگاهی برای صعود نمایندگان فارس به لیگ برتر فوتبال به مصوبه این شورا برای حمایت از دو تیم فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی اشاره کرد و افزود: بدون شک اتفاقات مثبتی که در حوزه ورزش شهر ما رخ می‌دهد، می‌تواند موجب ایجاد زمینه‌هایی برای رشد فرهنگ شهروندی شود.
ابراهیم صبوری از تلاش شورای اسلامی ‌شهر شیراز برای کسب مجوز ورود شهرداری شیراز به عرصه باشگاه‌داری و ورزش حرفه‌ای خبر داد و گفت: نمی‌شود با منابع ناچیز و محدود ماده 17 کمیسیون فرهنگی ورزش کلان شهری همچون شیراز را توسعه داد.
وی ورود شهرداری به این عرصه را در صورت موافقت وزیر کشور شدنی دانست و گفت: می‌توان با افزایش انضباط مالی و صرفه‌جویی در برخی هزینه‌ها به راحتی از پس تیم‌داری در لیگ برتر فوتبال برآمد.
صبوری نیز خواستار استفاده از مدیران ملی استان فارس در این حوزه شد و گفت: با توجه به علاقه‌مندی وزیر ارتباطات به ورزش می‌توان با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و ایده‌های جدید منابع حمایتی برای نمایندگان فوتبال فارس در لیگ تعریف کرد.
نیازمند تفسیر جدیدی از قانون هستیم
معاون توسعه ورزش حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در این نشست به اشاره به برخی قوانین حمایتی از ورزش در حوزه مالیات گفت: برای باز شدن دست حامیان ورزشی به تفسیر جدید و روانی از این قوانین همراه با تدبیر مدیریت ارشد استان نیازمندیم.
محسن سالاری با اشاره به تأکید و توجه استاندار فارس به مقوله ورزش گفت: اهمیت جایگاه ورزش در برنامه‌های راهبردی استانداری یک ظرفیت است که می‌توان با استفاده از این ظرفیت و هم‌پوشانی میان دستگاهی نظیر امور مالیاتی، صنعت، معدن، تجارت و اداره کار برخی چالش‌های موجود را مرتفع کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی