[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

فشار مالیاتی‌کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس گفت: این اداره کل در جهت عملیاتی کردن شعار سال همراه و همگام با فعالان اقتصادی استان خواهد بود و رویکرد ما در این زمینه افزایش تعامل هرچه بیشتر با فعالان بخش خصوصی استان است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، ناصر هاشمی در کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس که با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران استان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: با توجه به عنوان امسال به نام رونق تولید و تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه؛ رویکرد فعالیت‌های ‌ما در جهت به حرکت در آوردن تولید در استان و کشور و همراهی و همگامی با فعالان اقتصادی است و تلاش‌ می‌کنیم بتوانیم در عمل از تولید استان حمایت کنیم.
وی با اشاره به همکاری این سازمان با ابزارهای قانونی اتاق بازرگانی مانند شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جهت رونق تولید استان افزود: ما در استان فارس تمام همت خود را برای رفع و حل و فصل مشکلات استانی بخش خصوصی به کار گرفته‌ایم.
هاشمی اظهارداشت: یکی از راه‌های‌سازمان امورمالیاتی کشور برای تحقق شعار امسال، بخشودگی جرائم مالیاتی فعالان اقتصادی بود که در قالب فراخوان‌های‌عمومی اعلام کردیم. وی با اشاره به اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص قانون بودجه و بحث تهاتر دولت به سایر فعالان اقتصادی اضافه کرد: موضوع تهاتر بیش از 70 نفر از فعالان اقتصادی با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد تومان محقق شده است سازمان امور مالیاتی استان آمادگی دارد در جهت تهاتر بدهی‌های ‌دولت نسبت به فعالان اقتصادی همکاری بیشتری داشته‌باشد.
مدیر کل امور مالیاتی استان فارس ادامه داد: همچنین طلبکاران دستگاه‌های‌اجرایی و دولتی در خصوص ارزش‌افزوده سال 98‌می‌توانند از اوراق اسناد خزانه استفاده کنند که دستگاه اجرایی‌ می‌تواند این اوراق را صادر و در اختیار دستگاه مالیاتی قرار دهد.
هاشمی با تأکید بر تعامل هر چه بیشتر دستگاه امور مالیاتی استان با بخش خصوصی عنوان داشت: عمده بار اشتغال و تولید ثروت کشور بر عهده بخش تولید است و ما خدمت به بخش تولید را به عنوان یک رسالت برای خود‌ می‌دانیم.
وی تصریح کرد: مقرر شد کارگروه ویژه‌ای ‌با حضور کارشناسان اداره کل امور مالیاتی استان و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی فارس برگزار شود تا بتوانیم راهکارهای عملیاتی تر و گام مؤثرتری در جهت کاهش و رفع مشکلات استانی فعالان اقتصادی استان برداریم.
هاشمی افزود: بحث مالیات و تأثیر مالیات بر اقتصاد و دولت بر کسی پوشیده نیست و مهم‌ترین بخشی که بیشترین مالیات کشور را تأمین ‌می‌کنند، تولید است اما با توجه به وضعیت تحریم‌ها، وابستگی اقتصاد کشور به نفت، تورم، رکود و شرایط خاص اقتصادی کشور سازمان امور مالیاتی وظائف را برای خود به عنوان اولویت در نظر گرفته است. وی بیان کرد: بحث جلوگیری از فرارهای مالیاتی در دستور کار ویژه سازمان امور مالیاتی کشور است و در این زمینه کارگروهی فعال شده است که تا کنون ورودهای مناسبی بر برخی اقشار انجام شده است.
در این جلسه فعالان بخش خصوصی استان سوالات و موارد مورد نظر خود پیرامون موضوع مالیات مطرح کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی