[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

فراریان مالیات رصد شوند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: با توجه به مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی به عنوان یکی از پُرچالش‌ترین بخش‌ها‌در سطح استان و ملی، کمیته ویژه‌ای ‌با حضور کارشناسان اداره کل مالیات و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی برگزار خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس که با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران استان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: از آبان‌ماه جاری جلسات این کمیته پیگیری به صورت منظم هر دو هفته یک بار برگزار خواهد شد و رفع مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی استان را به طور کارشناسی دنبال‌ می‌کنیم.
وی افزود: سازمان امور مالیاتی استان باید در سالی که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده، از بخش تولید حمایت ویژه کرده و نورافکن‌های‌مالیاتی خود را به مکان‌هایی ‌بتاباند که تا به امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته است. رازقی با بیان اینکه تولیدکنندگان سربازان خط مقدم نبرد با استکبار هستند، اظهارداشت: در این زمینه نیز اتاق بازرگانی فارس آمادگی دارد برای شناسایی زمینه‌های‌مغفول مانده مالیاتی با سازمان امور مالیاتی استان همکاری داشته‌باشد.
رئیس کمیسیون صنعت و رونق تولید اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی در بخش مالیات ملی است و ما نیز به عنوان پارلمان بخش خصوصی وظیفه خود ‌می‌دانیم با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف حقوق بخش خصوصی را دنبال کنیم.
وی ادامه داد: بر این باوریم که مالیات یکی از راه‌های ‌اداره کشور است اما متأسفانه عدالت مالیاتی در کشور وجود ندارد و مشخص نیست سهم مالیات هر اساس براساس چه معیار و سنجشی مشخص ‌می‌شود. 
رازقی با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های متمادی اقتصاد کلان کشور براساس نفت پایه‌ریزی شده بود عنوان داشت: هم اینک بیشترین میزان مالیات کشور از بخش تولید اخذ‌ می‌شود اما در روند مالیات‌ستانی در کشور به جای حمایت از تولید، بیشترین فشار بر تولید وارد و بخش‌های‌بزرگ اقتصاد کشور معاف از مالیات ‌می‌شوند.
در این جلسه فعالان بخش خصوصی استان سوالات و موارد مورد نظر خود پیرامون موضوع مالیات مطرح کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی