[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

تیم‌های ‌بهداشت و درمان اضطراری باید تقویت شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با حضور در آیین افتتاحیه کارگاه آموزشی سه روزه اصول و مفاهیم بهداشت و درمان اضطراری در شیراز، بیان کرد: هدف از برگزاری این دوره، رسیدن به ادبیات مشترک تیم‌های‌بهداشت و درمان اضطراری در سطح کشور است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره یاد شده، تشریح قوانین، اهداف و راهکارهای اجرای مانورهای بهداشت و درمان اضطراری و اعزام تیم‌های‌BHCU به مناطق مورد نیاز بر مبنای علم و ادبیات مشترک و روند کاری یکسان در سطح کشور‌ می‌باشد.
درویشی با اشاره به اینکه رؤسای شعب در حوادث و بلایا نوک پیکان جمعیت هلال‌احمر هستند، تصریح کرد: تیم‌های‌بهداشت و درمان اضطراری را باید بیش از پیش تقویت نماییم.
وی عملیات امداد و نجات و بهداشت و درمان اضطراری را دو بال عملیاتی جهت پاسخگویی جمعیت هلال‌احمر به حوادث و سوانح عنوان کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس در ادامه سخنان خود گفت: تیم بهداشت و درمان اضطراری هلال‌احمر در عملیات جهانی به عنوان اولین کشور اسلامی پذیرفته شده و حضور خواهد داشت.
معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر استان فارس نیز در این دوره با تأکید بر اهمیت وجود تیم‌های‌BHCU در جمعیت هلال‌احمر، عنوان کرد: در زمان آرامش باید تلاشمان را بیشتر کنیم تا در سوانح و بلایا آلام کمتری به دنبال داشته‌باشیم.
غلامرضا ایرانی افزود: هدف از برگزاری دوره اصول و مفاهیم بهداشت و درمان اضطراری، آشنایی رؤسای شعب با زیر و بم برنامه‌های‌کاری تیم‌های‌BHCU‌ می‌باشد.
ایرانی گفت: دوره ضمن خدمت مبانی و مفاهیم بهداشت و درمان اضطراری TOT، به مدت 24 ساعت آموزشی در جمعیت هلال‌احمر فارس از 29 مهر ماه لغایت یکم آبان‌ماه به مدت 3 روز با همکاری معاونت درمان و توانبخشی و آموزش و پژوهش استان برگزار‌می‌گردد.
گفتنی است مهندس داوودی، مهندس بلوچی و مهندس کهن‌خاکی از پرسنل معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر به عنوان اساتید این دوره‌ می‌باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی