[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

آمار کشتار جاده‌ای‌قد کشید ، روزنامه شیراز نوین

در ۶ ماه نخست امسال شاهد افزایش ۱۴درصدی تصادف جاده‌ای‌ نسبت به سال گذشته در استان فارس بوده‌ایم.  مدیر حوادث و فوریت‌های‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش یک درصدی تصادف شهری و افزایش ۱۴ درصدی تصادف جاده‌ای‌شش ماه نخست امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از  روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدجواد مرادیان» با اعلام این خبر گفت: ۱۶ هزار و ۳۶۱ مورد تصادف شهری با یک درصد افزایش و ۱۰ هزار و ۹۹۲ مورد تصادف جاده‌ای‌با ۱۴درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه آماری مرکز مدیریت اورژانس فارس به ثبت رسیده است.
او با اشاره به تفکیک شهرستان‌های‌استان در حوادث جاده‌ای‌افزود: شهرستان‌های‌مرودشت، داراب و کازرون به ترتیب بیشترین حوادث را در محورهای خود به ثبت رسانده‌اند و شهرستان مرودشت با یک هزار و ۲۰۹ مورد تصادف جاده‌ای، رتبه نخست این حوادث در استان را به خود اختصاص داده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های‌پزشکی دانشگاه با بیان افزایش شمار مصدومان حوادث جاده‌ای ‌در شش ماه نخست امسال که با حضور نیروهای اورژانس به آنان خدمات‌رسانی شده است، ادامه داد: ۳۱ هزار و ۵۶۰ تن در حوادث ترافیکی استان مصدوم شدند که از این تعداد ۱۴‌هزار و ۴۸۱ تن در حوادث جاده‌ای ‌دچار جراحت شده‌اند که ۱۰درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.
دکتر مرادیان اظهار کرد: ۳۲۴ نفر در حوادث ترافیکی شش ماه استان جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهاردرصد کاهش به ثبت رسیده است.
او از ۵۶ پرواز امدادی بالگرد اورژانس هوایی فارس خبر داد و گفت: ۵۱بیمار با توجه به نیاز فوری به خدمت پیشرفته پزشکی، به کمک بالگرد اورژانس هوایی به شیراز منتقل شده‌اند.
مدیر حوادث و فوریت‌های‌ پزشکی دانشگاه با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ رانندگی در خانواده‌ها، گفت: رفتار صحیح در رانندگی و احترام به قانون، باعث جلوگیری از بروز بسیاری از حوادث دلخراشی ‌می‌شود که هزینه‌های ‌بالایی به خانواده‌ها‌ و دولت تحمیل ‌می‌کند و این تغییر رفتار و ارتقای فرهنگ، باید از خانواده‌ها‌ آغاز شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی