[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

باب فرصت مطالعه علمی در صنعت گشوده شد، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اشاره به آغاز اجرای طرح مطالعاتی اعضای هیئت علمی این دانشگاه در صنعت گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس از دانشگاه‌های فنی پیشرو کشور در موضوع انجام فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در صنعت است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس، دکتر مرتضی شریفی در دوره آموزشی مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس که با حضور مدرسان دانشکده‌های شهید باهنر، شهیدرجایی و دختران شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس از ابتدای مهرماه امسال فعالیت خود را در صنعت آغاز کرده است.
وی با بیان اینکه حضور اعضای هیئت علمی در صنایع، آموخته‌های‌علمی و مهارتی آنان را افزایش می‌دهد، بیان کرد: این مهم در دستور کار است و تمام اعضای هیئت علمی در صنایع حضور‌می‌یابند تا بتوان ارتباط صنعت و دانشگاه را بیش از پیش تقویت کرد.
 شریفی تصریح کرد: با ابلاغ دستورالعمل‌های جدید در جذب حق‌التدریس‌ها، سوابق مهارتی و کار در صنعت آنان به عنوان معیار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: همچنین این اجازه به دانشگاه داده شده تا افرادی که در صنعت توانمندی‌هایی خاص دارند تجربه‌های خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند.
وی به برنامه‌های‌دیگر دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌در راستای توانمندسازی اعضای هیئت علمی اشاره کرد و افزود: در تابستان امسال چهار دوره آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌کشور در گروه‌های‌عمران، معماری و مکانیک در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد و در تعطیلات بین ترم امسال نیز یک دوره دیگر  برای اعضای هیئت علمی گروه عمران و شیمی برگزار‌می‌شود.
شریفی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدرسان گفت: انتظار است ضوابط، سرفصل‌ها‌و استانداردهای آموزشی را رعایت کرده و آن هدفی که دانشگاه در افزایش ارتقاء کیفیت آموزش دارد را در تدریس مدنظر قرار گیرد.
وی تأکید کرد: بر اساس تحقیقات موجود 80 درصد مؤلفه‌های‌آموزش به روش تدریس بر‌می‌گردد و به همین خاطر با رویکرد جدیدی که دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌مورد توجه قرار گرفته با کیفیت بخشی به آموزش‌ها ‌تلاش خواهیم کرد افزایش کیفیت آموزش را داشته‌باشیم.
معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس با بیان اینکه نظارت و ارزیابی مدرسان به روش‌های‌مختلف در حال انجام است گفت: در این راستا تابستان گذشته و در راستای تعیین صلاحیت مدرسان بیش از یک هزار و 200 نفر از آنان تعیین صلاحیت شده و به زودی نیز کد مدرسی دریافت ‌می‌کنند.
براساس این گزارش، گردهمایی مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس شامل دانشکده‌های ‌فنی و حرفه‌ای‌شهید باهنر، شهید رجایی و دختران شیراز توسط معاونت آموزشی در سالن اجتماعات دانشکده شهیدباهنر شیراز برگزار شد.
در این گردهمایی که محوریت آن آشنایی با کلیات فنون و روش‌های تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای  و همچنین آشنایی با آموزش‌های‌مهارت‌محور بود، دکتر قاسم سلیمی عضو هیئت علمی و از اساتید دانشگاه شیراز آموزش‌های لازم را ارائه داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی