[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

پذیرش دانشجویان فارسی زبان تسهیل شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برسرعت بخشیدن به روند پذیرش دانشجویان فارسی زبان کشورهای منطقه در ایران و تحصیل در این دانشگاه، تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر»، در جمع اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر مرجعیت علمی ایران در منطقه و ارتقای جایگاه زبان فارسی در دنیا جذب دانشجویان خارجی و به ویژه دانشجویان فارسی زبان در دانشگاه‌های‌کشور را گامی در این راستا خواند.
او در این نشست از معاون بین‌الملل دانشگاه خواست تا با پیگیری جدی این موضوع، به نحوی اقدام شود که دانشجویان فارسی زبان متقاضی از کشورهای منطقه بتوانند با شرایط آسان‌تری در کشور حضور یافته و تحصیلات خود را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز کنند.
رئیس دانشگاه، ارتقای جایگاه دانشگاه در عرصه‌های‌بین‌المللی، با گسترش تولیدات علمی و توسعه تعامل مثبت با مراجع علمی دنیا را از اولویت‌های‌مهم این مرکز آموزش عالی دانست و تأکید کرد اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، مجموعه خود را در مسیر تحقق این هدف همراه سازند.
دکتر بهادر با اشاره به ثبت حدود هزار درخواست از ۳۸ کشور دنیا برای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال تحصیلی جدید، گفت: با گذشت پنج سال از پذیرش دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اکنون نام دانشگاه در دنیا بلندآوازه‌تر شده و کوشیده‌ایم زمینه‌های‌تحقق فرموده مقام معظم رهبری در دستیابی به هدف مرجعیت علمی ایران را به سهم خود، فراهم آوریم.
او با بیان اینکه دانشجویان بین‌المللی، سفیران توأمان دانش و فرهنگی غنی ایران هستند، افزود: به ویژه شهر شیراز با دارا بودن جاذبه‌های‌فرهنگی، مذهبی، ادبی و تاریخی از این حیث، از توانمندی بالایی برخوردار بوده و در بعد علمی نیز ما موظف به ایجاد زمینه‌های‌جذب هر چه بهتر درخواست‌های‌موجود هستیم.
رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز‌توانمندی‌های‌علمی موجود را زیرساختی مهم در این عرصه برشمرد و شناسایی توانمندی‌های ‌بالقوه در مجموعه دانشگاه برای پیشبرد حرکت رو به جلوی دانشگاه را ضروری خواند.
در پنجمین دوره پذیرش دانشجوی خارجی شهریه‌پرداز در دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز برای رشته‌های‌دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، قریب به هزار درخواست تحصیل از ۳۸ کشور مختلف دریافت شده است که در نهایت ۴۰ دانشجو پذیرفته شده و از مهر امسال، تحصیل خود را آغاز کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی