[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

اکران آن خاطره در شیراز، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی - گروه فرهنگ و هنر
فیلم کوتاه «آن خاطره» در ژانر اجتماعی ساخته مهرداد سجادی، در سینما غزل تالار حافظ شیراز اکران شد. در این جلسه و پس از پخش فیلم، مهرداد سجادی کارگردان «آن خاطره»، به همراه منتقد فیلم  پشت تریبون قرار گرفتند تا به پرسش‌های مطرح شده پاسخ دهند، نخست توضیح مختصری درباره فیلم توسط مهرداد سجادی ارائه شد و سپس به سوالات مجری و تماشاگران حاضر در سالن پاسخ داده شد. این فیلم، چهارمین اثر در قالب فیلم کوتاه از این کارگردان است. 
نام فیلم: آن خاطره، مدت: نه دقیقه و سی و هشت ثانیه، ژانر: اجتماعی، نویسنده و کارگردان: مهرداد سجادی، تصویربردار: محمد قهرمانی، تدوین: حسین قهرمانی، بازیگر: یلدا سجادی.
مهرداد سجادی در این رابطه به خبرنگار ما گفت:  داستان فیلم درباره دختری‌ست حدوداً هشت ساله که مادرش به دلیلی فوت نموده است.  دوران اصلی سوگ و داغدیدگی طی شده؛ اما این بدان معنا نیست که روح او کاملاً از غم و اندوه این فقدان التیام یافته باشد. در واقع در این موارد اطرافیان با توجه به ظاهر شخص، ممکن است بر این باور باشند که با گذشت دوران سوگ، شخص می‌بایست کاملاً به زندگی عادی بازگردد، اما عواملی مانند سن فرد، میزان وابستگی و نوع روحیات او، ممکن است فضایی را برایش ایجاد کنند که خلاء روانی و رها شدگی بر او غالب شود، به نحوی که شخص را از بازگشت به زندگی عادی باز داشته و در فانتزی‌ها و تخیلات غوطه ور کند.
موفقیت چهارمین اثر مهرداد سجادی را می‌توان از تعدد استقبال کنندگان از این اثر دریافت. مهرداد سجادی با این ژانر اجتماعی توانسته است به عمق روحیات نوجوانان نفوذ و قبل از پیش‌داوری‌های اجتماعی نسبت به پیشگیری از آسیب‌های روحی روانی اقدام کند. دکتر مهرداد سجادی متخصص اعصاب و روان است و با پدیده‌های روحی روانی نوجوانان و جوانان به خوبی آشنایی دارد. سعی او بیان مشکلات و پیشگری از وقوع بحران‌های آتی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی