[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پذیرش دانشجو بر اساس نیازهای آموزش عالی انجام شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور استان فارس ضمن تشکر از تلاش‌های دانشگاه‌ها به‌خصوص دانشگاه پیام نور در راستای توسعه علمی، فرهنگی، اقتصادی و پرورش نیروی انسانی سالم و متعهد که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است، افزود: قدمت، جاذبه، مخاطبان خاص شیوه‌های‌آموزشی دانشگاه پیام نور به  ویژه در برگیری آموزش‌های‌ راه دور را از شاخصه‌های‌برجسته این دانشگاه است. 
وی با اشاره به تأکیدات امام(ره) و مقام معظم رهبری  درباره اهمیت دانشگاه و نقشی که در تحول و توسعه کشور و استان، رونق تولید، پیشبرد سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی و پیشگیری از آسیب‌‌های‌اجتماعی دارند، عنوان کرد: پژوهش‌های ‌دانشگاه‌ها‌ باید به گونه‌ای ‌باشد که در زمینه‌های ‌مختلفی همچون بحران آب، سرمایه‌گذاری، محیط‌زیست ایجاد اشتغال به یاری استان بیاید.
معاون استاندار فارس همچنین بر لزوم تقویت ارتباط دانشگاه‌ها‌ با جامعه و صنعت تأکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید نشاط و امیدواری را به جامعه تزریق کنند و به معرفی برکات نظام و خدمات دولت بپردازند.
 وی با تأکید بر  اجرای  طرح آمایش آموزش عالی در همه دانشگاه‌های استان از جمله دانشگاه پیام‌نور، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور باید  مأموریت‌گرا بودن، مهارت‌آموزی و توسعه کیفی را در دستور کار قرار دهد تا  فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته‌های‌ پرجاذبه آموزش بینند و جذب بازار کار شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه دانشگاه‌های‌ هر منطقه باید متناسب با امکانات و ظرفیت و نیازهای آن منطقه رشد کنند، یادآور شد:  پذیرش دانشجو نیز باید بر اساس نیازهای آموزش عالی پا به پای عرصه‌های‌دیگر انجام.
قاسم پور از متولیان و دست‌اندرکاران دانشگاه پیام نور خواست ارتباط خود را با پارک علم و فناوری بنیاد نخبگان پردیس شرکت‌های‌دانش‌بنیان دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی تقویت کرده و در جهت تحقق دانشگاه‌های‌نسل سوم و چهارم تلاش کنند.
توجه دانشگاه‌ها ‌به کارآفرینی در دانشگاه‌ها، تجاری‌سازی دانش و تبدیل علم به عمل از دیگر موضوعاتی بود که معاون استاندار فارس به آن تأکید کرد.
قاسم‌پور همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات نقش دانشگاه‌ها‌ در جلب مشارکت جامعه دانشگاهی و به تبع آن عموم مردم را دارای اهمیت توصیف کرد و خواستار توجه به این موضوع در دانشگاه پیام نور شد.
در این جلسه همچنین رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، نماینده ولی‌فقیه در این دانشگاه و سایر مسئولان به بیان مسائل و مشکلات دانشگاه پرداختند و معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز بر آمادگی مجموعه مدیریتی استان برای حل و فصل این مشکلات تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی