[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

طبخ ۸۴ تن آش برای ۲۸ صفر در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیر پشتیبانی گروه فرهنگی مذهبی کمیل گفت: امسال ۸۴ تن آش نذری به مناسبت ایام وفات پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، در شیراز طبخ و توزیع می‌شود.
به گزارش ایسنا، علی اسلامی شامگاه سه‌شنبه ۳۰ مهر در یک کنفرانس خبری از مشارکت نزدیک به یک‌هزار و۳۰۰ نفر در پخت بزرگترین آش نذری جهان در شیراز خبر داد و گفت: بیستمین سالی است که قرار است این آش طبخ شود. در ابتدا یک تن پخت انجام می‌شد اما اکنون به ٨۴ تن رسیده و هر یک از ملزومات این آش بیش از یک تن است. او در خصوص روند پخت این آش نیز عنوان کرد: در گام اول و از روز پنجشنبه دوم آبان ماه مراحل مقدماتی پخت آش آغاز می‌شود و به مرور زمان مواد لازم به آن اضافه خواهد شد.
اسلامی با اشاره به فعالیت خیرین در پخت آش نذری، در خصوص جذب نذورات مالی افراد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به محل پخت آش نسبت به اهدای نذورات خود اقدام کنند.
او یادآور شد: زمان توزیع این آش از ساعت ۵ صبح روز بیست و‌هشتم صفر پیش‌بینی شده و جامعه هدف افراد بی‌بضاعت، مستمندان و مراجعه‌کنندگان به محل پخت آش نذری خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۶۵ هزار نفر از این نذر بهره‌مند شوند. 
اسلامی تأکید کرد: هیچ محدودیتی برای جذب خیران وجود ندارد و سعی شده از تمام ظرفیت‌های خیرین استان بهره برده شود. 
مدیر پشتیبانی گروه فرهنگی مذهبی کمیل در خصوص ثبت معنوی این آش نذری نیز عنوان کرد: مستندسازی برای ثبت معنوی این اقدام انجام شد اما ایراداتی در این خصوص مطرح شده و موضوع تاکنون بلاتکلیف مانده است.
اسلامی با اشاره به عدم حمایت دستگاه‌های دولتی در طبخ این آش نیز عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی هیچ حمایتی نکرده‌اند. اداره گاز نیز قرار بود نسبت به تأمین گاز مورد نیاز اقدام کند اما انجام نشده و تنها اداره آب همکاری داشته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی