[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مشق دموکراسی است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز گفت: برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در واقع مشق دموکراسی از دوران نوجوانی و جوانی است. به گزارش ایسنا، محمدرضا امیری چهارشنبه اول آبان در همایش استانی بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی استان فارس، افزود: اساساً مردم‌سالاری را در شیوه نوین ایران اسلامی، مدیون انقلاب اسلامی هستیم که با تأسی از آموزه‌های دینی و بر اساس خواست عمومی مردم، در چهار کلمه « استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامی» که شعار اولیه و ماندگار انقلاب است، خلاصه می‌شود. امیری با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، گفت: انتخابات تنها راه و بهترین ابزار تحقق مردم سالاری محسوب می‌شود؛ انتخابات تمرین رشد و آگاهی، مسئولیت‌پذیری، اعتمادبه‌نفس و احساس مسئولیت نسبت به دیگران است و البته الزامات آن باید از سوی همه پذیرفته شود.
فرماندار شیراز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب محور را جوانان کشور قرار داده‌اند، گفت: شما دانش‌آموزان سرآغاز این راه هستید و تأکیدات دولت و ریاست‌جمهور نیز بر جوانان است.
امیری یکی از مظاهر جمهوری اسلامی و ابزارهای تحقق آن  و مردم‌سالاری را  انتخابات دانست و گفت: انتخابات شورای دانش‌آموزی یک آمادگی به منظور حضور دانش‌آموزان در مناسبات اجتماعی جهت ایفای نقش پررنگ‌تر در آیندۀ جامعه محسوب می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی