[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

ضربه پلیس به شبکه فیشینگ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 فرمانده انتظامی فارس از دستگیری بزرگ‌ترین شبکه فیشینگ کشور در شیراز خبرداد وگفت: تا کنون در این رابطه 8 متهم دستگیر شده که تمام این افراد کمتر از 20 سال سن دارند.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین در شیراز، سردار رهام‌بخش حبیبی پنج شنبه گذشته در جمع خبرنگاران حضور یافت و در تشریح نحوه دستگیری بزرگترین باند فشینگ کشور اظهار داشت: از 2 ماه پیش با توجه به ورود پرونده‌های زیادی در رابطه با برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی، موضوع در دستور کار پلیس فتا  استان قرار گرفت و در بررسی‌های فنی به یک نفر در شهر شیراز رسیدیم که حساب‌های تعدادی از کاربران را فیشینگ کرده و در 35 کارت  بانکی بیش از 2 میلیارد تومان پول در آن جابه‌جا شده بود.
وی با بیان اینکه این باند در هر موردی که درتمام  شبکه اجتماعی عضو و با استفاده از ترفند‌های‌شبیه استعلام یارانه افراد،کارت سوخت، کمک به اربعین،کمک به  افراد بی‌بضاعت و دیگر موارد افراد را به دام ‌می‌انداختند، افزود: با راه‌اندازی صفحات تقلبی از حساب آنان به برداشت پول اقدام‌ می‌کردند.
سردار حبیبی ادامه  داد: سرگروه اصلی این شبکه در یکی از استان‌های مرکزی دستگیر و مشخص شد که این باند به‌صورت پلکانی در سطح کشور  به کلاهبرداری از حساب‌های افراد جامعه مشغول هستند.
وی حمایت‌های‌دادگستری استان برای دستگیری افراد را مثال‌زدنی اعلام کرد وگفت: در این پرونده مطلع شدیم در این گروه 14 کارت اجاره‌ای وجود داشت وتمام افراد شناسایی ودستگیر شدند.
فرمانده انتظامی فارس افزود: صاحبان کارت بانکی باید مطلع باشند چنانچه فردی درخواست اجاره کارت کرد، دلیلش پول‌شویی است لذا به‌هیچ‌عنوان نباید کارت را اجاره داد.
این مقام مسئول توصیه داشت: در آدرس پرداخت‌های بانکی دقت کنیم و همچنین حروف https که در بالای صفحه کاربران اینترنتی وجود دارد بسیار مهم است و کاربران در نقل‌وانتقال پول حتماً باید به این حروف دقت کنند تا تغییر نکرده باشد، چرا که کلاهبرداران یکی از حروف را برمی‌دارند و جعل این‌گونه صورت می‌پذیرد.
سردار حبیبی ادامه داد: کاربران در انتقال پول از صفحه‌کلید دیجیتال در صفحه استفاده کنند چرا که سایت‌هایی که این صفحه را ندارند امکان جعلی بودن آن هست.
فرمانده انتظامی فارس افزود: موقع پرداخت پول کدی امنیتی اعلام و تکرار می‌شود، اگر درخواست تکرار شد، دلیلی بر امنیت آن سایت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی