[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

پروژه‌های نیمه‌تمام جان‌ می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل طرح‌های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در حال حاضر بیش از 100 طرح مختلف عمرانی در دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای‌کشور در دست اجرا و ساخت است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس، مهندس امان‌اله عباسی در جلسه کمیته فنی و عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس که در دانشکده فنی شهید باهنر شیراز برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌های اعضای این کمیته و دکترجامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، اظهار داشت: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف فرهنگی، خوابگاهی و ورزشی است.
وی بیان کرد: در حال حاضر حدود 350 طرح نیمه‌تمام عمرانی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور وجود دارد که بر اساس اولویت‌بندی صورت گرفته تکمیل بیش از 100 پروژه که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارند در اولویت تکمیل است و امیدواریم در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل طرح‌های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی این دانشگاه دهه‌فجر 98 به بهره‌برداری می‌رسد که پنج طرح آن در دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس است.
عباسی گفت: استان فارس یک استان پهناور و دارای طرح‌های عمرانی زیادی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور است که با توجه به تنوع و تعدد پروژه‌ها جزء استان‌های دوم و سوم کشور است که بیشترین پروژه را دارد و نیازمند توجه است.
وی بیان کرد: هدف از سفر به شیراز بازدید از پروژه‌های در دست اجرا با اولویت برطرف کردن مشکل پروژه نیمه‌تمام دانشکده فنی دختران شیراز بوده است که باید ادامه روند این پروژه مهم و تأثیرگذار نیز شتاب گرفته و در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد.
وی به اجرای طرح‌های مختلف عمرانی در دانشکده‌های‌فنی استان فارس اشاره کرد و افزود: امیدواریم با حمایت خیران و مسئولان این طرح‌ها به بهره‌برداری برسد تا دانشجویانی که مشکل خوابگاه دارند از ظرفیت موجود استفاده کنند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در موضوع اجرای طرح‌های عمرانی بر این باوریم که ساختار مراکز نیاز به تقویت دارد و با واگذاری اختیارات به استان‌ها می‌توان امور را با سیستم‌های نرم افزاری دنبال کرده و به نتیجه رساند.
مدیرکل طرح‌های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تأکید کرد: معتقدیم باید شیوه‌های سنتی در اجرای طرح‌های عمرانی را کنار گذاشت و ظرفیت‌هایی ایجاد کرد که این طرح‌ها در کمترین زمان اجرا و به نتیجه برسد.
عباسی گفت: در استان‌ها نیز اعتقاد داریم باید اجرای طرح‌های مختلف عمرانی را به گروه‌های مهندسی جوان و صاحب صلاحیت حرفه‌ای‌داد، تا این افراد توانمند با کمترین هزینه بهترین کار را انجام ‌دهند.
در این جلسه رئیس دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای استان فارس نیز اظهار داشت: در حال حاضر 9 طرح عمرانی بزرگ در سطح دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس در دست اجرا است.
دکترجامعی بیان کرد: تکمیل مرحله نخست ساختمان نیمه‌تمام دانشکده فنی دختران شیراز با متراژ 9 هزار و 700 مترمربع، بهره‌برداری از دانشکده فیروزآباد، تکمیل مجتمع بزرگ فرهنگی- مذهبی دانشکده شهیدباهنر، تکمیل خوابگاه دانشکده‌های شهیدرجایی و شهیدباهنر و همچنین تأمین فضاهای مورد نیاز دانشکده فنی مرودشت از اولویت‌هایی است که در بخش عمرانی باید به آن توجه کرد.
وی گفت: در دانشکده شهیدباهنر شیراز نیازمند دوهزار و 500 تخت خوابگاهی هستیم که ظرفیت موجود ما یک‌هزار تخت  است که امیدواریم با حمایت‌های خیران و مسئولان بتوانیم خوابگاه شماره پنج این دانشکده را تکمیل کرده و مشکلات کمبود خوابگاه را برطرف کنیم. رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز تأکید کرد: دانشجویانی که وارد این دانشکده می‌شوند بیشتر از اقشار کم درآمد جامعه هستند و نیازمند توجه و تأمین امکانات به ویژه خوابگاه برای آنان هستیم.
در این نشست مهندس محمدرضا ادیب‌پور مسئول دفتر فنی و عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به تشریح جزییات طرح‌های‌عمرانی در دست اجرا در این استان پرداخت و سایر اعضای کمیته فنی به بیان مسائل و مشکلات موجود بر سر راه اجرای طرح‌های عمرانی پرداختند.
براساس این گزارش، مدیرکل طرح‌های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در روز اول سفر خود به استان فارس علاوه بر شرکت در کمیته فنی و عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای‌استان فارس از سالن رشد، خوابگاه و مجتمع فرهنگی، مذهبی در دست ساخت دانشکده فنی شهید باهنر شیراز، طرح نیمه‌تمام ساختمان دانشکده فنی دختران شیراز، خوابگاه دختران، کارگاه در دست ساخت دانشکده شهید رجایی و خوابگاه نیمه‌تمام آن بازدید کرد.
امان‌اله عباسی دوم آبان 98 در ادامه سفر خود به استان فارس به همراه دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس از دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای فیروزآباد و مرودشت بازدید می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی