[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

بافت تاریخی فرهنگی شیراز آلوده است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز،  به منظور بررسی و رفع مشکل محلات آلوده در بافت‌های‌تاریخی شهر شیراز، جلسه‌ای‌ با حضور فرماندار شیراز، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، کارشناسان نواحی آموزش و پرورش و دیگر اعضای شورای مبارزه با موادمخدر شهرستان شیراز در سالن جلسات فرمانداری شیراز برگزار گردید. 
دراین نشست، «محمدرضا امیری» فرماندار و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان شیراز با اشاره به اینکه یکی از توطئه‌های‌ دشمنان این کشور و ملت، آلوده کردن جوانان به مواد مخدر بوده است و متأسفانه شیراز نیز به دلیل شرایط خاص دچار آسیب‌های‌فراوانی گردیده، بیان نمود: دولت تدبیر و امید از ابتدا ضمن توجه خاص به آسیب‌های‌اجتماعی و از جمله اعتیاد و موادمخدر رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را در دستور کار قرارداده و امروز شاهد فعالیت تشکل‌های‌اجتماعی در این زمینه هستیم که توفیقات خوبی در این زمینه حاصل شده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با اشاره به اینکه شیراز یکی از مقاصد اصلی گردشگری داخلی و خارجی است، اظهار داشت: یقیناً بافت تاریخی و فرهنگی شیراز برای آنان جذابیت دارد که متأسفانه دچار آلودگی‌هایی است که دغدغه علما، نخبگان و مسئولان از جمله استاندار و امام‌جمعه شده است. اما با این وجود، خوشبختانه اقدامات دستگاه‌های‌مختلف دولتی، بخش عمومی و تشکل‌های‌مردمی روند خوبی را طی نموده و پاکسازی و رفع آلودگی و زیباسازی محلات قدیمی و بافت تاریخی شیراز در حال انجام است. امیری ضمن تشکر از اقدامات خیرین و تشکل‌های مردم نهاد در اختصاص مکان و کمک‌های‌مالی برای ساماندهی معتادین متجاهر اظهار داشت: یقیناً دستگاه‌های‌دولتی ضمن استقبال از این اقدامات با تمام توان در کنار آنان خواهد بود تا با هم‌افزایی و هماهنگی و انسجام ایجاد شده بخش‌های‌مختلف اقدام به زشتی‌زدایی از این مناطق نمود. فرماندار شیراز در ادامه تأکیداتی مبنی بر تشکیل گروه‌های‌کاری در روستاها و مناطق و ارائه گزارش به شکل ماهانه نمود که در ارزیابی عملکرد اعضا نقش اصلی را خواهد داشت. 
لازم به ذکراست در این نشست سرگرد «قیام‌خواه» کارشناس معاونت پیشگیری فرماندهی انتظامی استان با ارائه گزارش تصویری به موضوع لزوم شناخت مخدرهای جدید و راه‌های‌پیشگیری و مبارزه با آن پرداخت و کارشناسان نواحی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها با اشاره به دغدغه‌های‌موجود، بر ارائه راهکارهای متناسب درپیش گیری، شناسایی و مبارزه با معضلات جدید جامعه امروز تأکید کردند. 
همچنین درپایان این نشست مقرر گردید اداره آسیب‌های‌اجتماعی درجهت پیشگیری از گرایش جوانان محله سنگ سیاه به مصرف مواد مخدر، نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر شیراز با کمک بهزیستی و نیروی انتظامی اقدام نماید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی