[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با اشاره به پیشرفت ٣٥ درصدی فاز ١ خط ٢ قطارشهری شیراز، گفت: تلاش خواهیم کرد تا بهمن ماه سال آینده ٣ ایستگاه عادل‌آباد، امیرکبیر و امام حسین(ع) این خط به بهره‌برداری برسد. به گزارش ایسنا، حسن مرادی  (پنج‌شنبه ۲ آبان) در حاشیه بازدید نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران مجموع ایستگاه‌های خط ۲ را ۱۳ ایستگاه ذکر و خاطرنشان کرد: طبق وعده معاون وزارت کشور ۲ واگن به خط ۱ قطارشهری شیراز نیز تا پایان امسال اضافه می‌شود.  
نماینده مردم شیراز در مجلس نیز در جمع خبرنگاران یکی از نشانه‌های توسعه در شهرها را وجود قطار شهری دانست که در کلانشهرها برای برون رفت از مشکلات ترافیکی، به سیستم حمل و نقل اضافه شده است. مسعود رضایی ابراز امیدواری کرد با سرعت عملی که در پروژه خط ٢ قطار شهری وجود دارد، در آینده‌ نزدیک به بهره برداری برسد. او گفت: مترو در شمار پروژه‌های ملی است که دولت در آن مشارکت دارد و ٥٠ درصد بودجه آن را تأمین می‌کند.
دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران بیان کرد: در قانون بودجه سال آینده تسهیلاتی در قالب اوراق مشارکت و قرضه و اعتبارات ارزی برای تسریع در روند عملیات اجرایی قطارشهری کلانشهرها پیش‌بینی شده که شیراز نیز از این ظرفیت قانونی بهره‌مند شده است. علی اکبری افزود: در کمیسیون عمران مجلس نیز جلساتی در این‌باره برگزار شده و با توجه به این‌که وزارت کشور، وزارت پشتیبان فعالیت‌های عمرانی استان فارس است لذا مشکلات این حوزه به ویژه قطار شهری احصاء شده و طی روزهای آینده در جلسه‌ای به وزیر کشور ارائه خواهد شد. او هم‌چنین از کارکنان مترو شیراز به عنوان سرمایه‌های اجتماعی یاد کرد که در شرایط بسیار سخت مشغول به فعالیت هستند. فرج‌الله رجبی، دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس نیز گفت: اوراق مشارکت سال ٩٧ در ابتدای امسال به فروش رسید و عدد قابل توجهی نیز در اوراق مشارکت ٩٨ به میزان ٧٠٠ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته که برای تسریع در روند اجرای خط۲ گره‌گشا خواهد بود. وی یادآور شد: دولت مکلف به تأمین ٢ هزار واگن در کلانشهرها شده و تلاش خواهیم کرد که سهم واگن‌های شیراز هم افزایش یابد و هم در ارسال آنها، تسریع شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی