[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

جادوگر بازمی‌گردد!، روزنامه شیراز نوین

دریس مرتنز، ستاره بلژیکی ناپولی، با گل‌زنی در بازی این تیم مقابل سالزبورگ حالا با ۱۱۶ گل در تاریخ ناپولی از تعداد گل‌های مارادونا در این تیم پیشی گرفته است. به گزارش ورزش سه، ناپولی موفق شد در یک دیدار بسیار سخت با نتیجه ۳-۲ از سد سالزبورگ عبور کند؛ این پیروزی برای ناپولی با درخشش فوق‌العاده دریس مرتنز، ستاره بلژیکی این تیم، به دست آمد. قبل از اینکه لورنزو اینسینیه وارد بازی شود، مرتنز پیش از آن توانسته بود دو بار برای تیمش گل‌زنی کند تا یکی از ارکان مهم پیروزی شاگردان کارلو آنچلوتی لقب بگیرد. مرتنز با دو گلی که در بازی مقابل سالزبورگ به ثمر رساند، حالا موفق شده ۱۱۶ گل برای ناپولی طی سال‌های اخیر به ثمر برساند و از رکورد دیگو آرماندو مارادونا عبور کند. این ستاره بلژیکی تنها مارک همسیک را با ۱۲۱ گل در تاریخ ناپولی بالاتر از خود می‌بیند. کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی ناپولی، پس از این دیدار درباره پیروزی تیمش و عملکرد مرتنز گفت: «این یک عملکرد فوق‌العاده برای اوست. من برای مرتنز بی‌نهایت خوشحال هستم. ما مقابل سالزبورگ به سختی جنگیدیم و در طول ۹۰ دقیقه تمرکز خود را حفظ کردیم. این یک نتیجه عالی برای ماست. ناپولی این دیدار را با قدرت شروع کرد و پس از آن توانستیم به خوبی جریان بازی را کنترل کنیم. باید این را هم بگویم که بازیکنان نیمکت‌‌نشین که وارد زمین شدند نیز سهم به سزایی در این پیروزی داشتند.» آنچلوتی همچنین درباره عملکرد لورنزو اینسینیه نیز گفت: «من قبل از بازی به او گفته بودم که ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه بازی خواهد کرد. من جادوگر نیستم؛ اما برای او همه چیز را روشن کردم. من برای اینسینیه و عملکرد خوب او بسیار خوشحال هستم.»
واکنش اسطوره
اسطوره باشگاه ناپولی نسبت به شکسته شدن رکورد گل‌زنی‌اش توسط مهاجم بلژیکی واکنش نشان داد. دریس مرتنس با دبل در دیدار ناپولی و سالزبورگ توانست از رکورد دیگو آرماندو مارادونا پیشی بگیرد و با ۱۱۶ گل در رتبه دوم بهترین گل‌زنان تاریخ این باشگاه جای گیرد. مارادونا درباره این رکوردشکنی گفت: از این که بازیکن دیگری توانست رکورد من را بشکند ناراحت نشدم و در مقابل، مرتنس را تحسین می‌کنم. زمانی که گل‌زنی کرد به ناپولی فکر کردم نه به خودم (پیش از این همشیک از رکورد گل‌های ستاره سابق آرژانتینی پیشی گرفته بود). اسطوره باشگاه ناپولی در مورد تماشای این دیدار گفت: من همه بازی‌ها را نگاه می‌کنم، به خصوص لیگ قهرمانان اروپا را. اتفاقی که در بازی با سالزبورگ رخ داد فوق‌العاده بود. اتفاق زیبایی بود. چون همیشه پیروزی زیبا است. ستاره سال‌های دور آرژانتین درباره مرتنس اظهار کرد: همیشه دوستش داشته‌ام. او مهربان است. از همه لحاظ خوب است. چند سال پیش او را روی نیمکت می‌دیدم که مانند یک زندانی بود. زمانی که وارد ترکیب اصلی شد دیگر هرگز به عقب برنگشت. او به عنوان یک مهاجم میانی متولد شده بود اما از آن آگاه نبود. اگر یک بازیکن مهاجم ذاتی نباشد نمی‌تواند به اهدافش دست یابد. مارادونا افزود: به او تبریک گفتم؛ اما تلویزیون را خاموش کرده بود و صدای مرا نشنید. با این حال اکنون می‌تواند متوجه این موضوع شود.
جادوگر بازمی‌گردد
دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره آرژانتینی به عنوان سرمربی جدید خیمناسیا لاپلاتا دوباره به فوتبال بازگشت. مارادونا که مدتی قبل و به دلیل مشکلات سلامتی خود باشگاه دسته ‌دومی مکزیکی دورادوس را ترک کرده بود، دوباره به عرصه فوتبال بازگشت و هدایت باشگاه آرژانتینی خیمناسیا لاپلاتا را بر عهده گرفت. خیمناسیا لاپلاتا که در فصل جدید سوپرلیگای آرژانتین از پنج بازی تنها یک امتیاز کسب کرده و در انتهای جدول قرار دارد، امیدوار است با حضور مارادونا متحول شده و از این وضعیت نجات یابد. مارادونا در سال‌های اخیر تجارب چندان موفقی در عرصه مربیگری نداشته و باید دید آیا قادر به نجات خیمناسیا لاپلاتا خواهد بود یا خیر. صفحه رسمی‌ سوپرلیگ آرژانتین بازگشت مارادونا به عرصه مربیگری را تبریک گفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی