[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

استاندار فارس: آش نذری ٢٨ صفر برند فارس در جهان است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: آش نذری ٢٨ صفر به‌عنوان بزرگترین نذری در جهان اسلام تبدیل به برندی برای استان فارس شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی شامگاه شنبه در بازدید از محل پخت آش نذری ٨۶ تنی ٢٨ صفر در شیراز در میان خبرنگاران بیان کرد: در استان فارس شاهد برگزاری مراسم‌های ‌مختلف مذهبی هستیم که این مراسم‌ها ‌سابقه طولانی در شهر شیراز و استان فارس دارد.
وی افزود: بیش از ٢٠ سال است که آش نذری ٢٨ صفر در استان فارس به عنوان بزرگترین آش نذری در جهان اسلام در حال فعالیت مستمر است. 
عالی‌ترین مقام استان فارس عنوان کرد: از جمله نکات جالب این مراسم حضور اقشار مختلف در کنار یکدیگر در کنار حضور افراد جوان و مسن در کنار یکدیگر است که این موضوع نشان دهنده انتقال فرهنگ خدمت به اهل‌بیت(ع) به نسل‌های‌آینده است. 
او یادآور شد: بعد از گذشت ٢٠ سال اکنو نآش نذری شیراز به عنوان یک برند در جهان معروف شده است و نام شیراز و استان فارس در عرصه‌های ‌بین‌الملل زبانزد همه عاشقان اهل‌بیت(ع) است. رحیمی عنوان کرد: با توجه به سابقه طولانی استان فارس در زمینه‌های‌فرهنگی برگزاری چنین اقداماتی نشان از جایگاه فرهنگی وسیع استان فارس است. 
وی افزود: حضور جوانان و برگزاری چنین مراسماتی در استان فارس بیانگر سرمایه‌گذاری اجتماعی - معنوی است البته این مراسم‌ها ‌مروج  شعائر اسلامی و عاملی برای اتحاد و همدلی میان مردم است. 
وی در خصوص تأمین گاز برای این مجموعه نیز بیان کرد: با حضور مدیرکل گاز استان سعی شده تا مشکلاتی که در زمینه تأمین گاز برای این مجموعه وجود دارد تا حدودی برطرف شود
استاندار فارس افزود: در تلاش هستیم تا سال آینده نیز نسبت به گازکشی ایمن در این مجموعه اقدام شود تا در این زمینه نیز مشکلات موجود برطرف شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی