[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

رویایی ارتش سوریه و ترکیه در حومه رأس‌العین ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا - یگان‌های‌ارتش سوریه روز یکشنبه در دوازده روستای جدید در شمال این کشور مستقر شدند و امنیت را در آنها برقرار کردند. خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» افزود: ارتش سوریه از راه محور «تل‌تمر» وارد مرزهای اداری شهر «رأس‌العین» و روستاهای «السیباطیه » و « الجمیلیه » و «الظهره» و «خربه الدبس» و « القاسمیه» و « الرشیدیه» و « الداوودیه» و «العزیزیه» و «الظهره » شدند. بر اساس این گزارش ، هدف از استقرار واحدهای ارتش ، حفظ جان ساکنان این منطقه در برابر حملات گروه‌های‌تروریستی و مقابله با تجاوز ترکیه است.
از سوی دیگر نیروهای ارتش پس از استقرار در روز جمعه گذشته در حومه شمالی استان « حسکه» هم اکنون در راستای مقابله با تجاوز ترکیه و حمایت از شهروندان سوری در حال گسترش دامنه استقرار خویش است و در همین راستا یگان‌هایی را از شهر « قامشلی» به سمت حومه شمال غربی شهر حسکه اعزام کرد.
به گزارش سانا، ارتش سوریه همچنین روز یکشنبه در حومه جنوب شرق رأس العین و شمال غرب الحسکه بر چهار روستای جدید « أم حرملة، باب الخیر، أم عشبة و الأسدیة » تسلط یافت و مسافت باقیمانده تا مرزهای ترکیه را سه کیلومتر کاهش داد. خبرگزاری رسمی سوریه یادآورشد که یگان‌هایی از ارتش سوریه در حومه رأس‌العین با نیروهای ترکیه درگیر شدند. از سوی دیگر اهالی شهر دیرالزور نیز در گذرگاه آبی حد فاصل میان دو شهرک «‌المریعیه‌ومراط» و همچنین در میدان اصلی این شهر ضمن برپایی اجتماعی حمله ترکیه به خاک سوریه را محکوم کرده و پیروزی‌های ‌ارتش سوریه را جشن گرفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی