[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

سفیر آمریکا در بحرین: وارد جنگ نمی‌شویم ، روزنامه شیراز نوین

سفیر آمریکا در بحرین با طرح ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست بلکه تنها به دنبال «توافق هسته‌ای بهتر» با تهران است.
‬به گزارش ایسنا، جاستین سیبریل، سفیر آمریکا در بحرین در گفت‌وگو با روزنامه اخبار الخلیج در پاسخ به سوالی درباره حمایت ایران از انصارالله یمن و حمله به پالایشگاه‌های‌سعودی و اینکه آیا این مسئله بدین معناست که کشورهای حاشیه خلیج‌فارس باید بر آمریکا تکیه کنند، گفت: آمریکا پایبند به همکاری با شرکای منطقه‌ای خود به منظور تأمین صلح و ثبات در این منطقه مهم است، آمریکا در یمن نیز با هم‌پیمانانش و فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن تماس دارد تا درگیری‌های‌یمن از طریق راه‌حل مسالمت‌آمیز پایان یابد و ما بر این باوریم که گفت وگو تنها راه ایجاد یمنی باثبات، یکپارچه، متحد و شکوفا است، همچنین گفت وگو‌می‌تواند به فرصت‌های‌ایران برای بهره‌مندی از این درگیری پایان دهد. وی مدعی شد: ایران وارد برخی فعالیت‌های‌تحریک‌آمیز و غیرقابل پذیرش شده است که ممکن است هدف آن کشاندن منطقه به درگیری باشد، ما وارد درگیری که تنها منجر به افزایش بی ثباتی در منطقه‌می‌شود، نخواهیم شد اما هم‌زمان سخت‌ترین فشارهای اقتصادی را علیه ایران وضع خواهیم کرد تا این کشورسیاست‌های‌تهدیدآمیزو بی‌ثبات‌کننده‌علیه‌همسایگانش را تغییردهد.‭‬‬ او در رابطه با مسئله یمن گفت: آمریکا از گفت وگوی مستقیم میان طرف‌های‌درگیر در یمن و همچنین تلاش‌های‌فرستاده ویژه سازمان ملل به منظور ایجاد صلح در این کشور حمایت ‌می‌کند. 
سفیر آمریکا در منامه مدعی شد که دلیل مشکلات یمن دخالت‌های ‌ایران در این کشور از جمله حمایت موشکی از حوثی‌ها‌ است. ما باید به کمک خود به یمنی‌ها‌ادامه دهیم تا جنگ پایان یابد.‭‬‬ وی در رابطه با احتمال وقوع جنگ در منطقه گفت: همانطور که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بارها تأکید کرد ما خواهان جنگ با ایران نیستیم، هدف ما رسیدن به توافق هسته‌ای ‌بهتر برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای‌است. ما همچنین تلاش‌می‌کنیم که برنامه ایران برای گسترش موشک‌های‌بالستیک و پیشرفته را متوقف کنیم و به تلاش این کشور برای ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در کشورهای منطقه پایان دهیم.‭‬‬ وی در رابطه با راه‌های‌مقابله با ایران گفت: ما مجموعه‌ای از تحریم‌های‌شدید و همکاری‌های‌دفاعی مستحکم برای مقابله با تجاوزها و توطئه‌های ‌ایران داریم. امیدواریم که همکاری‌های‌یکپارچه ایران را قانع کند که مسیر حرکت خود را تغییر دهد.‭‬‬ 
این دیپلمات آمریکایی در پاسخ به این سوال که با وجود تحریم‌های‌شدید واشنگتن علیه تهران اظهارات ترامپ نشان‌می‌دهد که وی به دنبال توافق با تهران است، آیا اگر چنین توافقی انجام شود به ضرر کشورهای عربی خواهد بود یا نه گفت: ترامپ به روشنی اعلام کرد که به فشارهای خود علیه ایران ادامه خواهد داد تا این کشور فعالیت‌های‌خود را متوقف و در رابطه با توافقی فراگیر با آمریکا مذاکره کند. 
آمریکا تلاش‌می‌کند که یک ائتلاف قوی تشکیل دهد و با تهدیدات ایران در منطقه و جهان مقابله کند تا ایران به فعالیت‌های‌ بی‌ثبات کننده خود پایان دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی