[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها تصویب نشده است، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره مخالفت‌ دولت در خصوص تعطیلی روز پنجشنبه، گفت: اگر این طرح از سوی مجلس تصویب و از سوی شورای نگهبان تأیید شود، دولت باید آن را اجرا کند و اختیاری برای جلوگیری از آن ندارد.
علی ساری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت طرح تعطیلی ادارات در روز پنجشنبه گفت: این طرح در کمیسیون تصویب شده، اما هنوز به تصویب صحن علنی مجلس نرسیده است. 
روال این گونه است که موضوع در صحن مطرح می‌شود و پس از زمان اظهارنظر مخالفان و موافقان دولت و کمیسیون می‌تواند به اظهارنظر بپردازند با توجه به این که این طرح در کمیسیون به تصویب رسیده است کمیسیون به عنوان موافق صحبت می‌کند.
وی افزود: پس از صحبت موافقان و مخالفان هم دولت و هم کمیسیون می‌تواند صبحت کند دولت در آنجا می‌تواند اظهارنظر کند و پس از آن در صحن رأی‌گیری می‌شود که اگر رأی آورد به شورای نگهبان رفته و پس از تأیید شورای نگبهان مجلس آن را برای اجرا به دولت ابلاغ می‌کند.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این خصوص که دولت با اجرای این طرح مخالفت کرده تصریح کرد: پس از این که این طرح برای اجرا به دولت ابلاغ شد دولت باید آن را اجرا کند و دولت در آن جا اختیاری ندارد که جلوی تصویب مجلس و شورای نگهبان را بگیرد، امیدواریم این طرح تا چند ماه دیگر در نوبت بررسی صحن مجلس قرار گی

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی