[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رونق ساخت‌وساز موجب گسترش اشتغال می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم در مجلس دهم، از توجه کمیسیون عمران مجلس به حوزه ساخت و ساز مسکن در سال جدید خبر داد و گفت: با رونق ساخت و ساز مسکن بسیاری از مشاغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم فعال شده و تحقق شعار سال را شاهد خواهیم بود؛ از این رو این بخش نیز در مرکز توجه کمیسیون قرار دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید برنامه مشخص و مدونی در حوزه مسکن ارائه کند که به تحقق شعار سال منتهی شود؛ از این رو کمیسیون عمران مجلس نیز آماده همکاری به دولت در این رابطه است.
همچنین این عضو کمیسیون عمران مجلس از تصمیم این کمیسیون برای اولویت بندی تکمیل شدن پروژه‌های عمرانی خبرداد. فرج الله رجبی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت‌های کمیسیون عمران مجلس در سال جدید برای تحقق شعار سال، گفت: راه اندازی پروژه‌های ملی و کمک به ایجاد رویه‌ای برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از اولویت‌های این کمیسیون در سال جدید است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با احیای پروژه‌های ملی ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم را شاهد خواهیم بود، افزود: با توجه به اینکه در شعار سال جاری توجه به اشتغال شده باید پروژه هایی عمرانی در دستور کار دولت برای تکمیل واقع شوند؛ زیرا این پروژه‌ها می‌توانند در تحقق شعار سال مثمرثمر باشند. وی از تصمیم کمیسیون عمران مجلس برای ایجاد رویه‌ای برای در دستور کار قراردادن پروژه‌های عمرانی با لحاظ درصد ایجاد اشتغال آن‌ها خبر داد و گفت: تاکنون پروژه‌های عمرانی بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی خود در دستور کار قرار می‌گرفتند اما از این پس طبق اینکه چه میزان در ایجاد اشتغال مفید هستند در دستور قرار می‌گیرند. این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: دولت باید گزارشی در خصوص پروژه‌های عمرانی به کمیسیون عمران مجلس تقدیم کند که در آن اشتغال زایی پروژه‌ها در نظر گرفته شده باشد. رجبی همچنین از تشکیل کمیته‌ای از کمیسیون عمران و سایر کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبر داد و گفت: در صورت لزوم کمیته‌ای متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های مختلف اشتغال زایی پروژه‌های عمرانی برای تکمیل را بررسی خواهد کرد.
وی افزود: با تکمیل پروژه‌های عمرانی علاوه بر ایجاد اشتغال برای نیروی کار، صنایع مرتبط با این پروژه‌ها نیز احیا می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی