[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۹
  • دوره جدید

سومین حرم اهل‌بیت (ع) غرق در ماتم و عزا، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با ایام رحلت جانسوز پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، سراسر استان فارس و شهر شیراز به عنوان حرم سوم اهل‌بیت(ع)، سیاهپوش و غرق در ماتم و عزا است.
به گزارش ایسنا، مراسم عزاداری و سوگواری 28 صفر، که از عصر پنجشنبه دوم آبان‌ماه در نقاط مختلف استان فارس و با حضور گسترده هیئت‌های مذهبی آغاز شده است، امروز نیز در سراسر این استان و به ویژه شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) در ایران اسلامی، ادامه یافت.
مراسم سوگواری ایام رحلت حضرت محمد مصطفی(ص) پیامبر مکرم اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با حضور هیئت‌های مذهبی شیراز و اصفهان، به شکل یکپارچه برگزار شد.
این مراسم از ساعت 8 صبح یکشنبه 5 آبان، با حضور هیئت‌های عزاداری و مسلمانان سوگوار، از میدان شهدای شیراز آغاز شد و با حرکت دسته‌های عزاداری به سمت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) و تجمع عزاداران در صحن این امامزاده واجب‌التکریم، ادامه یافت.
به گزارش ایسنا، مراسم عزاداری و سوگواری دهه پایانی ماه صفر، در روزهای ششم و هفتم آبان‌ماه در محل موزه دفاع مقدس استان فارس و به میزبانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز، برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی