[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

آزادسازی اراضی ملی فارس ، روزنامه شیراز نوین

در شش ماهه اول امسال از 491 هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف، بیش از 6 هکتار اراضی تغییر کاربری یافته غیرمجاز اعاده و بیش از 8 هکتار اراضی تصرف شده حریم رودخانه‌ها ‌آزادسازی شدند.
رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشریح عملکرد 6ماهه دادگستری فارس در راستای مقابله با زمین‌خواری و تصرفات غیرقانونی اراضی، گفت: در شش ماهه اول امسال از 491 هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف شده است که این میزان رفع تصرفات حاصل تعیین تکلیف 105 فقره پرونده در دادگاه‌ها ‌و دادسراهای استان است.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به اینکه در حوزه تغییر کاربری غیر مجاز اراضی نیز  918 فقره پرونده در شش ماهه ابتدایی امسال مطرح و رسیدگی به همه پرونده‌ها ‌به اتمام رسیده است، بیان داشت: در نتیجه رسیدگی به این پرونده‌ها ‌از 3.6هکتار ( سه ممیز شش دهم) هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی با قلع و قمع بنا و مستحدثات غیرقانونی با استناد به احکام قطعی مراجع قضایی رفع تصرف گردیده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین از رفع تصرف 34 هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی به استناد تبصره2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی به نفع بیت‌المال خبر داد و بیان داشت: دستگاه قضایی استان به دور از هر گونه جوسازی‌های سیاسی و جناحی تنها اجرای قاطع قانون را در دستور کار دارد.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی از تشکیل 935 فقره پرونده در دادسرا و طرح 283 فقره پرونده در دادگاه های استان در نتیجه تعرض به حریم رودخانه‌ها ‌و دریاچه‌ها‌ خبر داد و افزود: در 6 ماهه اول امسال دستگاه قضایی با رسیدگی به 115 فقره پرونده در این حوزه میزان 8.67 هکتار ( هشت ممیز شصت وهفت صدم ) هکتار  از این اراضی را رفع تصرف کرده است که 4 هکتار  از آن اراضی حریم رودخانه قره آقاج بوده است.
رئیس کل دادگستری فارس در ادامه به مختومه شدن 235فقره پرونده در حوزه منابع آبی و چاه‌های غیرمجاز اشاره کرد و با بیان اینکه همچنان استان فارس از وجود 16700 حلقه چاه غیرمجاز رنج ‌می‌برد، گفت: از این میزان 500 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای امسال مسلوب‌المنفعه شده است و پرونده 182 حلقه چاه غیرمجاز نیز در جریان رسیدگی است.
وی همچنین افزود: در همین مدت زمان 562 دستگاه حفاری چاه غیرمجاز توقیف و 258 فقره رأی در راستای تقلیل بهره‌برداری از چاه‌ها ‌دارای اضافه برداشت صادر شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی