[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

اشتغال روستایی با تعامل بنیاد علوی ، روزنامه شیراز نوین

رضایی: 210طرح اشتغال‌زایی در روستاهای فارس
به بهره‌برداری رسیده است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمودرضایی کوچی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای‌درباره  تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی عنوان کرد: این جلسه با  حضور معاون توانمندسازی بنیاد علوی، مدیران استانی و مدیر عامل بانک سینا در استان فارس برگزار و روند اعطای این تسهیلات بررسی شد.
معاون استاندار فارس با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در سال ۹۵ ما بین بنیاد علوی، دفتر مناطق محروم ریاست‌جمهوری و بانک‌سینا منعقد شد، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد  تسهیلاتی در راستای ایجاد اشتغال روستایی  از  طریق بانک سینا به متقاضیان احداث بنگاه‌های اقتصادی در روستاها پرداخت شود.
رضایی در ادمه خاطرنشان کرد:  بر اساس تفاهم‌نامه مذکور از سود متعارف ۱۸ درصدی که بانک‌ها‌ ارائه می‌دهند ۵درصد توسط بنیاد علوی، ۵ درصد توسط دفتر مناطق محروم ریاست‌جمهوری و ۸ درصد نیز توسط متقاضیِ پرداخت می‌گردد.
وی با بیان اینکه در سال ۹۸ سهم استان فارس از تسهیلات اشتغال روستایی ۷/۳۳ میلیارد تومان است، عنوان کرد: این مبلغ پس از معرفی دستگاه‌های اجرایی، به متقاضیان ایجاد اشتغال روستایی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و... اختصاص می‌یابد. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، همچنین از معرفی بیش از ۸۰ متقاضی به بانک‌ها در سال‌جاری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه عملکرد استان در این زمینه مناسب ارزیابی شده، امکان افزایش سهم‌استان در صورت ارائه طرح‌های‌بیشتر فراهم‌خواهد شد.
رضایی سقف تسهیلات اشتغال روستایی را یک و‌نیم‌میلیارد تومان عنوان کرد و از درخواست استان برای افزایش این سقف تا ۲ میلیارد تومان خبر داد.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه از سال ۹۵ بالغ بر ۷۰میلیارد تومان اعتبار تسهیلات روستایی به استان تخصیص داده شده است، عنوان کرد: تا کنون ۲۱۶ درخواست و ۱۰۰ طرح مصوب در این راستا ارائه شده که حاصل آن بهره‌برداری از طرح‌هایی به مبلغ ۱۷ میلیارد تومان و در دست اجرا بودن سایر طرح‌ها‌است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی