[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

اعزام ۲۵ هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده سپاه فجر استان با بیان این که در سال ۹۸ برای حضور ۲۵ هزار نفر از دانش‌آموزان استان در مناطق جنگی در قالب اردوی راهیان نور برنامه‌ریزی شده است، گفت: اولین کاروان نیز در ۱۱ آبان آغاز اعزام خواهند شد.
به گزارش ایسنا، سردار یدالله بوعلی دوشنبه ۶ آبان در جلسه قرارگاه راهیان نور، ضمن تأکید بر اهمیت تأثیرگذاری این اردو در دانش‌آموزان گفت : این حرکت عظیم فرهنگی فقط یک اردوی گردشی نیست بلکه مسیری است برای جستجوی طریق سعادت که شهدای دفاع مقدس پیشتر آن را یافته اند.
جانشین فرمانده سپاه فجر استان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۹ هزار و ۵۰ نفر دانش‌آموز و ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجوی سال اولی در اردوی راهیان نور شرکت کردند، گفت: اعتقاد و باور ما بر این است که اگر حتی یک نفر خوب تغییر کرده و در مسیر درست قرار گیرد‌می‌تواند خیلی از نفرات را با خود همراه کند.
بوعلی در تشریح مراحل اعزام اردوها در سال ۹۸ گفت: اعزام دختران دانش‌آموز از یازدهم آبان ماه شروع‌ می‌شود و طی ۱۵ مرحله تا ۲۰ آذرماه ادامه خواهد داشت و اعزام دانش‌آموزان پسر نیز از یکم بهمن ماه شروع ‌می‌شود و تا ۲۰اسفندماه ادامه خواهد داشت.
این مقام نظامی افزود: در این اردوها از بین دانش‌آموزان افرادی به عنوان خادم الشهدا انتخاب ‌می‌کنیم و در اردوی سال بعد از وجودشان بهره‌ می‌بریم. جانشین فرمانده سپاه فجر استان با اشاره به اینکه نام فارس در همه دنیا و ایران شناخته شده است، گفت: علاوه بر مسئولیتی که در قبال شهدا و انتقال فرهنگ انقلاب داریم در قبال استان فارس هم مسئولیم و باید مطابق رسالتی که بر عهده داریم  ادای دین داشته باشیم تا جایگاه این استان حفظ شود. بوعلی با تأکید بر اهمیت  مدیریت اعزام و کنترل نظم و انضباط در اردوها، گفت: آرامش و ابراز رضایت دانش‌آموزان در اردوها بسیار اهمیت دارد چرا که اگر کیفیت اردوها مناسب نباشد اصل قضیه زیر سئوال‌می‌رود و به کیفیت مورد نظر نمی‌رسیم. وی تأکید کرد: با توجه به شرایط آب و هوای منطقه سعی  شود که اولین اعزام‌ها ‌از مناطق گرمسیر استان باشد. جانشین فرمانده سپاه فجر استان با اشاره به لزوم تأثیر معنوی و بصیرتی اردو بر دانش‌آموزان، گفت: تلاش شده با مخاطب‌شناسی نیازهای دانش‌آموزان و مبتنی بر گام دوم انقلاب این اردوها از محتوای خوبی برخوردار و دریچه‌ایی برای پیدا کردن نقش دانش‌آموزان باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی