[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ارژن نیازمند یاری است، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: در حالی که تنها دو روز به آغاز نیم فصل دوم فوتسال ایران باقی مانده، وضعیت ارژن شیراز در‌ هاله ای از ابهام قرار دارد. طی روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر انصراف یا حتی انحلال این باشگاه به گوش رسید و هواداران فوتبال و فوتسال شیراز را در نگرانی فرو برد. تلاش‌های ما برای تماس با برخی از مسئولان مربوط از جمله مدیریت باشگاه ارژن بی نتیجه ماند و وضعیت این تیم بر ما نیز پوشیده است.
ارژنی‌ها امسال نیز مانند سال‌های گذشته تیم خود را دیر بسته و به گونه‌ای نامناسب وارد مسابقات شدند. آنها چند بازیکن خوب خود را از دست داده بودند و با اضافه کردن میثم اینانلو و سعید بلباسی، سعی در برطرف کردن نقاط ضعف خود داشتند؛ اما در هفته‌های آغازین سه شکست پیاپی نصیب این تیم شد، از جمله دو شکست خانگی که زنگ خطر را به شدت برای این تیم به صدا درآورد.
در ادامه کسب یکی دو نتیجه خوب در چهار هفته متوالی باعث شد وضعیت ارژن کمی ‌بهبود یابد و هواداران این تیم به کسب رتبه مطلوب‌تر از فصول گذشته امیدوار شوند؛ اما پس از پیروزی در هفته هفتم مقابل اهورا در بهبهان، این تیم دیگر رنگ خوشی به خود ندید. آنها در شش هفته انتهایی نیم فصل اول تنها به یک امتیاز قناعت کرده و در پنج دیدار تن به شکست دادند. 
در اواسط نیم فصل اول بود که محمد زارعی، یکی از بازیکنان مؤثر این تیم به دلیل مشکلات مالی از ادامه حضور در این تیم انصراف داد. همچنین در آخرین روزهای نیم فصل نخست مرتضی کشاورز، قدیمی‌ترین بازیکن این تیم به دلیل مشکلات مالی قید حضور در باشگاه محبوبش را زد و وارد عرصه فوتبال شد.
تعطیلات نیم فصل لیگ برتر فوتسال حدود یک ماه به طول انجامید و هواداران ارژن امیدوار بودند تیمشان در این مدت تقویت شده باشد.اولین اقدام، جذب محمد بیضایی‌نژاد بود. بازیکن باسابقه‌ای که می‌توانست مشکلات گل‌زنی این تیم را حل کند؛ اما این اتفاق نیفتاد و بیضایی‌نژاد چند روز پیش، از حضور در این تیم انصراف داد و به لیگ عراق پیوست! همچنین خبر می‌رسد که رضا جوانبخت و مصطفی فخری، دو بازیکن بسیار تأثیرگذار و از قدیمی‌های این تیم هم از حضور در تمرینات سر باز زدند. این در حالی است که در ارژن در نیم فصل نخست مسابقات، با تنها ۸ امتیاز از ۱۳ بازی و در آخرین رتبه جدول به پایان رسانده و برای بقا و حتی با وجود حفظ بازیکنان قبلی خود مشکلات عدیده ای دارد، چه رسد به اینکه این تیم چندین بازیکن مؤثر خود را نیز از دست بدهد. ایلانلو یکی از مؤثرترین و گل‌زن‌ترین بازیکنان ارژن در نیم فصل نخست به تیم حفاری اهواز پیوسته و بنابراین ارژن با وجود با از دست دادن این بازیکنان ممکن است به زنگ تفریحی برای سایر تیم‌ها تبدیل شود و هفته‌ها پیش از پایان مسابقات سقوط خود به دسته پایین‌تر را قطعی کند.
اما شرایط وخیم ارژن تا جایی پیش رفته که ممکن است شرایطی بسیار بدتر از سقوط نصیبش  شود. شایعاتی بود مبنی بر اینکه ممکن است این تیم برای بازی در بندر عباس به این شهر اعزام نشود و عدم حضور در این بازی یعنی دو دسته سقوط در فوتسال ایران! یعنی ارژن پس از ۴ فصل حضور در لیگ برتر به یکباره به لیگ دسته دوم سقوط می‌کند و این شاید پایان همیشگی تیم محبوب فوتسال شیراز باشد.
سقوط و انحلال ارژن اتفاقی ناگوار برای ورزش شیراز محسوب می‌شود و باید برای بقای این تیم چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.
تیم فوتسال ارژن تنها متعلق به کارخانه‌های لبنیات ارژن شیراز نیست، بلکه باید گفت این باشگاه متعلق به یک شهر است و تمامی ‌جوانان علاقه‌مند به فوتبال و فوتسال این شهر، بازی‌های ارژن را هم هفته دنبال می‌کنند و پیگیر و نگران وضعیت این تیم هستند.
ارژن طی سالیان اخیر کمبود حضور تیم‌های فوتبال شیراز در لیگ برتر ایران را جبران کرده، اعتبار زیادی برای فوتبال و فوتسال شیراز در سطح اول فوتبال ایران دست و پا کرده و از دست دادن چنین باشگاهی ضربه‌هایی جبران ناپذیر بر پیکر ورزش شیراز وارد خواهد کرد. بنابراین لازم است تمامی‌ مسئولان ورزشی و غیرورزشی استان دستِ دست‌اندرکاران این تیم را بگیرند و مانع سقوط باشگاه قدیمی‌ و پرطرف‌دار فوتسال شیراز شوند.
امیدواریم تا دیر نشده اقدام عاجلی برای نجات این باشگاه صورت پذیرد. عدم حضور ارژن در بازی جمعه مقابل آذرخش بندرعباس، شاید به معنی خداحافظی همیشگی شیراز از سطح اول فوتسال ایران باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی