[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فجر صدر جدول را حفظ کرد، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین: فجرسپاسی با وجود توقف در یک دیدار خانگی، موفق به حفظ صدر جدول شد. 
لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزار 9 دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد و در مهم‌ترین بازی هفته، فجرسپاسی شیراز مقابل تیم گل‌ریحان‌البرز با تساوی بدون گل متوقف شد.
در این مسابقه که از ساعت 14:45 دقیقه در ورزشگاه حافظیه شیراز آغاز شد، داوود مهابادی این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داد: سعیدجلالی‌راد، امیرحسین صدقی، اکبر بختیاری، امیر شبانی، محمدامینی، اسماعیل بابایی، ایوب کلانتری، میلاد‌احمدی، میلاد غریبی، احسان علوان‌زاده و بابا محمدی
نیمه نخست را تیم کرجی بهتر آغاز کرد و در ده دقیقه اول چند حمله روی دروازه فجر انجام داد که به جز یک مورد، سایر حملات بی‌اثر بود. در ادامه فجر رفته رفته بر بازی مسلط شد و در دقیقه 36‌می‌توانست به گل برسد. در این دقیقه ضربه آزاد ایوب کلانتری با تیر افقی گل ریحان برخورد کرد و به بیرون رفت. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم فجری‌ها ‌بازی را بهتر آغاز کردند و در همان چند دقیقه ابتدایی دو بار روی حرکات احسان علوان‌زاده به موقعیت‌هایی دست یافتند که در دقیقه 51 میلاد غریبی پاس عالی علوان‌زاده را با بی‌دقتی محض به بیرون زد تا بهترین موقعیت فجری‌ها‌ در کل مسابقه از دست برود.
فجر در دقیقه 77 نیز با ارسال علوان‌زاده‌ می‌توانست به گل برسد اما ضربه سر امیرحسین صدقی را دروازه‌بان گل ریحان مهار کرد. ورود بهروز هوشمند و بهرام احمدی به جای ایوب کلانتری و میلاد احمدی هم نتیجه نداد و در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا فجر 21 امتیازی شود.
اما در میان تیم‌هایی که در تعقیب فجر بودند، تنها تیم نود ارومیه بود که توانست به پیروزی برسد و هم امتیاز با فجر و فقط به دلیل تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار گرفت.
در دیگر دیدار مهم دیروز برای شیرازی‌ها، قشقایی که پس از دو تساوی متوالی به رشت رفته بود، ششمین شکست فصل خود را متحمل شد.
قشقایی که میهمان سپیدرود بود، در نیمه اول بازنده به رختکن رفت. در نیمه‌دوم و در دقیقه 73 محمدجواد عباسی گل تساوی را به ثمر رساند اما مهیار نوری در دقیقه 78 برای سپیدرود گلزنی کرد و بازی با پیروزی نماینده رشت به پایان رسید تا قشقایی در همان امتیاز 6 باقی بماند. شکست هر سه تیم انتهای جدول باعث شد تا قشقایی به منطقه سقوط وارد نشود.
در سایر دیدارهای دیروز، بادران تهران با یک گل ملوان انزلی را شکست داد، دیدار خوشه‌طلایی ساوه و داماش گیلان با تساوی بدون گل به پایان رسید، دیدار مس رفسنجان و مس کرمان با تساوی یک یک خاتمه یافت، شهرداری تبریز هم با گلی که امین شجاعیان بازیکن شیرازی این تیم در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند از شکست مقابل آلومینیوم اراک گریخت، نود ارومیه با یک گل آرمان گهر سیرجان را شکست داد و نیروی زمینی تهران با هدایت امیدرضا روانخواه، با یک گل رایکا بابل را از پیش رو برداشت و بالاخره در آخرین مسابقه، استقلال خوزستان مقابل سرخپوشان پاکدشت با تساوی یک یک به کار خود پایان داد. در جدول رده‌بندی در پایان هفته دهم، فجرسپاسی شیراز با 21 امتیاز صدرنشین است، نود ارومیه با همین مقدار امتیاز و تفاضل گل کمتر در رتبه دوم قرار دارد، مس رفسنجان و گل ریحان البرز هم با 20 امتیاز سوم و چهارم هستند. قشقایی با 6 امتیاز تیم پانزدهم جدول است.
هفته یازدهم رقابت‌ها ‌روز دوشنبه هفته آینده برگزار‌می‌شود. قشقایی در شیراز میزبان آلومینیوم اراک است و فجر در قم به مصاف خوشه طلایی ساوه خواهد رفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی