[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

خطر شیوع مالاریا، روزنامه شیراز نوین

دادستان شیراز به مشکل فاضلاب صدرا ورود کرد. فاضلابی که گفته شده با آن آبیاری کشاورزی صورت ‌می‌گیرد و حتی خطر شیوع مالاریا نیز شیرازی‌ها ‌را تهدید‌ می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، دادستان شیراز چهارشنبه به اتفاق تعدادی از مدیران و مسئولان استان بازدیدی از تصفیه‌خانه شهر صدرا که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده داشت. ورود دادستانی در راستای پیگیری حقوق عامه صورت گرفته تا  مشکلات بهداشتی مردم صدرا و شهر شیراز برطرف شود.
دادستان عمومی و انقلاب شیراز صبح چهارشنبه در جریان این بازدید به خبرنگاران گفت: یکی از وظایف دادستانی پیگیری حقوق عامه مردم است که بر اساس قانون به عنوان مدعی‌العموم مکلف است در موضوعاتی نظیر مسائلی که بهداشت عمومی مردم را تهدید‌می‌کند ورود کند. حیدرآسیابی گفت: در چند مدت گذشته بازدیدهایی از تصفیه‌خانه‌های‌مختلف شهر از جمله سلطان‌آباد و شهر صدرا صورت گرفت و در این خصوص این ادعا مطرح شده که پساب و فاضلاب شهر صدرا باعث ایجاد مشککلاتی برای مردم شده و در برخی موارد برای آبیاری کشاورزی نیز استفاده ‌می‌شود.
وی بیان کرد: بر اساس قانون دانشگاه علوم پزشکی و محیط‌زیست موظف هستند میزان آلودگی را مشخص  و موضوع را گزارش کنند.
دادستان شیراز گفت: بر اساس ادعای علوم پزشکی، فاضلاب شهر صدرا تا منطقه جوادیه شیراز‌ می‌آید و وارد قنات‌ها‌ نیز‌می‌شود که این امر یک تهدید عمومی علیه سلامت است.
آسیابی بیان کرد: علوم پزشکی اعلام کرده در صورتی‌که این معضل حل نشود بهداشت عمومی را تهدید‌می‌کند حتی بر اساس ادعای دانشگاه ممکن است با پیک بیماری‌های ‌نظیر مالاریا مواجه شویم.
دادستان شیراز گفت: بر اساس قانون دادستان مکلف است موضوعات را پیگیری کند و از این رو از دستگاه‌های ‌ذی ربط‌ می‌خواهیم به این موضوع ورود کرده و چنانچه هرچه سریع‌تر این مسائل حل نشود، برخورد قانونی صورت گیرد.
آسیابی عنوان کرد: اعلام شده تصفیه‌خانه فاضلاب فروردین‌ماه در صورتی که مشکل برنده مناقصه حل شود این تصفیه‌خانه بهره‌برداری‌ می‌شود که این موضوع پذیرفته نیست ازاین رو محیط‌زیست باید جلساتی برگزارکند که  تا این چند ماه مشکل حل شود.
 رئیس دادسرای ناحیه دو شیراز نیز در این رابطه به خبرنگاران افزود: طی چند مدت گذشته دادستان شیراز به قضیه تصفیه‌خانه‌های‌شهری شیراز در راستای پیگیری حقوق عامه ورود کرده و از دستگاه‌های ‌ذی‌ربط ازجمله محیط‌زیست، آب و فاضلاب و علوم پزشکی نیز خواسته شده وارد این موضوع شوند.
جمشید فرهادی اضافه کرد: در بازدیدهایی که شده برخی از پساب‌های‌تصفیه نشده باعث ایجاد آلودگی و تهدید بهداشت عمومی شده از این رو دادستان در این قضیه ورود کرده  و در این بازدید‌ها‌مصوباتی تهیه‌ می‌شود که دستگاه‌ها ‌باید نسبت به رفع مشکلات تصفیه‌خانه‌ها‌ در مدت قانونی تعیین شده اقدام کنند.
وی گفت: اگر نسبت به رفع مشکلات اقدام نشود، مدیران دستگاه‌های ‌خطی در راستای حمایت از حقوق عامه تحت پیگیری قضایی قرار ‌می‌گیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی