[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۳
  • دوره جدید

سیل فاضلاب به سمت سلامت ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل محیط‌زیست فارس: فاضلاب نباید مصارف انسانی داشته‌باشد 

مدیر کل محیط‌زیست فارس، فاضلاب شهر صدرا را تهدیدکننده محیط‌زیست دانست که باید هرچه سریع‌تر مشکلات ناشی از آن برطرف شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حمید ظهرابی پیش از ظهر چهارشنبه در جریان بازدید دادستان و سایر مسئولان استان از تصفیه‌خانه شهر صدرا گفت: این یک دغدغه است که فاضلاب صدرا تهدید‌کننده محیط‌زیست و منابع آب و خاک به شمار‌می‌رود. وی گفت: گزارش رسیده که از این فاضلاب برای کشاورزی استفاده‌ می‌شود اگر این اتفاق بخواهد رخ دهد مجوزهای آن را باید محیط‌زیست صادر کند که تاکنون محیط‌زیست مجوزی نداده است. وی با اشاره به اینکه این مشکل یک تهدید علیه بهداشت عمومی است، بیان کرد: البته از فاضلاب‌های‌تصفیه‌شده بر اساس قوانین اول باید برای فضای سبز، بعد فعالیت‌های‌صنعتی استفاده شود و نباید مصارف انسانی داشته‌باشد. همچنین الله‌بخش نظرپور مدیر عامل آبفای شیراز نیز گفت: برای افتتاح تصفیه‌خانه یکسری مشکلات وجود دارد.
وی گفت:  قرار بود  شهر صدرا برای تعداد محدودی جمعیت باشد اما قرار است در سال ۱۴۲۵ جمیعتش به ۵۴۰ هزار نفر برسد و با این شرایط و با چنین رشد جمعیتی این مشکلات نظیر فاضلاب و تصفیه‌خانه نیز ایجاد‌ می‌شود.
مدیر عامل آبفای شیراز گفت: تصفیه خانه‌ای ‌داشتیم که قبلاً خارج از شهر بوده و الان با رشد شهر بین خانه‌های ‌مردم قرار گرفته و فاصله‌اش که باید ۱۰۰۰ متر باشد به ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر رسیده است.
وی در عین حال ورود پساب به قنات را تکذیب کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی