[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

سرپرست پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یک شهروند در شهرستان شیراز خبر داد. 
سرهنگ دوم «حشمت سلیمانی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ 85 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی برداشت شده است، موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که متهم با استفاده از صفحه جعلی اینترنتی اقدام مجرمانه خود را انجام داده است. این مقام انتظامی ادامه داد: طی تحقیقات تخصصی مشخص گردید شاکی پیامی با عنوان «برای دریافت کارت سوخت خود به لینک زیر رفته و مبلغ 20 هزار تومان را واریز نمائید» دریافت و با مراجعه به این سایت جعلی اقدام به واریز مبلغ کرده است که موفقیت‌آمیز نبوده است. وی افزود: با بررسی‌های فنی و اقدامات تخصصی در یک اقدام غافلگیرانه متهم دستگیر و در تحقیقات بیان داشت که با راه‌اندازی  یک سایت جعلی اقدام به برداشت از حساب شاکی کرده است.
سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه شهروندان از باز کردن لینک‌های‌مشکوک به شدت خودداری کرده و در صورت ورود به این صفحات حتماً از اصالت صفحه اطمینان حاصل نمایند، افزود: شهروندان دقت داشته‌باشند که درگاه‌های‌بانکی با https شروع شده و در آدرس آن کلمه  shaparak.ir با همین تلفظ بایستی موجود باشد.
سرپرست پلیس فتا استان فارس در پایان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش و یا با شماره تلفن 7121827804 0 تماس حاصل نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی