[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

صدور بیش از ۱۱ هزار رأی در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ طی ۸ ماه ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر محمود رضایی‌کوچی با اعلام این خبر که دومین کارگاه آموزشی ویژه اعضای کمیسیون‌های‌ماده ۱۰۰ شهرداری‌های‌استان فارس در شیراز برگزار شد، عنوان کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها‌متشکل از نماینده شورای شهر، وزارت کشور و دادگستری است که وظیفه حساس و مهم رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز در محدوده و حریم شهرها را برعهده دارند.
وی ادامه داد: انجام این وظایف حساس و لزوم صدور آراء صحیح از سوی کمیسیون‌های‌ ماده صد شهرداری‌ها‌ نیازمند برگزاری کارگاه‌ها ‌و دوره‌های‌آموزشی برای اعضاء این کمیسیون این است.
معاون استاندار فارس وی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی با حضور همه اعضای کمیسیون‌های‌ماده ۱۰۰ شهر‌های‌استان و همچنین اساتید از تهران و کارشناسانی از حوزه عمرانی استانداری فارس و قضات دادگستری برگزار شد، افزود: بی‌تردید تشریح مسائل و قوانین مورد نیاز  کمیسیون ماده ۱۰۰ زمینه ساز ایجاد وحدت رویه در صدور آراء این کمیسیون خواهد بود  که با دارایی و جان مردم در ارتباط است.
رضایی وی بیان کرد در هشت ماه گذشته بیش از ۱۱ هزار رأی از سوی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ در شهر‌های‌استان صادر شده که ۲۰ درصد از این آرا در کمیسیون‌های‌هم عرض مطرح و ۸۰ درصد تأیید شده و مورد رضایت مردم قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تنها ۴ درصد از آراء کمیسیون‌های‌ماده ۱۰۰ استان به دیوان عدالت اداری منعکس شده است، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد  رفتار اعضای کمیسیون هرساله حرفه‌ای‌تر  می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور و احتمال وقوع حوادثی همچون سیل و زلزله، استحکام ساختمان‌ها ‌و رعایت مقررات فنی در ساخت و سازها را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: برگزاری دوره‌های‌آموزشی و آشنایی هرچه بیشتر اعضای کمیسیون‌های‌ ماده ۱۰۰ سبب صدور‌آراء مناسب و به تبع آن تأمین ایمنی ساخت و سازها خواهد شد.
رضائی با بیان اینکه نمایندگان شورای شهر دادگستری و وزارت کشور در کمیسیون‌های ‌ماده ۱۰۰ همواره افراد ثابتی نیستند، بر لزوم برگزاری دوره‌ها ‌و کارگاه‌های‌آموزشی به منظور تقویت مبانی علمی و آشنایی اعضا کمیسیون با مفاد قانونی وی تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی